فوق تخصص عفونی اطفال:

باید آماده بدترین روزهای ویروسی باشیم

باید آماده بدترین روزهای ویروسی باشیم آرایش عروس: یك فوق تخصص عفونی اطفال، با اشاره به فصل پاییز و شیوع آنفلوانزا، سفارش هایی را برای مراقبت از كودكان در مقابله با بیماری های ویروسی ارائه نمود.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، عبدالله کریمی، اضافه کرد: یکی از چالش های پیش روی ما در پاییز و زمستان، شیوع آنفلوانزا خواهد بود که یک قرن قبل نزدیک ۴۰ میلیون نفر را در دنیا کشت و در دو پاندمی در قرن بیستم، یک تا چهار میلیون نفر در هر پاندمی در آسیا کشته شدند. در سال ۲۰۰۹ نیز بین ۱۰۰ هزار تا ۴۰۰ هزار نفر بواسطه این بیماری کشته شدند. میزان مرگ و میر در پاندمی یک قرن قبل ۲۰ تا ۴۰ درصد بوده ولی این میزان در نوع فصلی کمتر از یک در هزار است. در کووید ۱۹ این میزان ۳ تا ۴ درصد است. حالا سوال این است که آیا آنفلوانزا با کرونا همراهی خواهد داشت یا نه.
وی افزود: در این مورد باید آزمایشگاه های مرجع مشخص کنند که آیا گردش آنفلوانزا را از اوایل پاییز خواهیم داشت یا نه. آیا کرونا اجازه عرض اندام به سایر ویروس ها را خواهد داد؟ آیا رعایت فاصله اجتماعی و شستن دست و ماسک زدن موجب خواهد شد میزان آنفلوانزا در ماه های آتی نسبت به سال های قبل پایین باشد؟ سوال بعدی این است که اگر آنفلوانزا در گردش باشد عفونت همزمان آنفلوانزا با کرونا را خواهیم داشت؟ تجربه «سارس» و «مرس» در دنیا و کرونا ویروس ۲ در چین نشان میدهد متأسفانه عفونت همزمان این دو ممکنست رخ دهد طوری که در چین تا ۵۷ درصد همزمانی ویروس آنفلوانزا و کرونا گزارش شده است. نکته مهم دیگر این است که اگر این دو با هم باشند شانس عوارض بیشتر خواهد بود و جالب این که اینها از نظر بالینی و تصویربرداری قابل افتراق از همدیگر نیستند. همین طور تست های اختصاصی هم به آسانی بیماری ناشی از آنفلوانزا و کووید ۱۹ را از هم جدا نمی کنند.
کریمی اظهار داشت: مسئله بعد این است که درباب ویروس کرونا میزان شیوع آن در بچه های زیر ۵ سال کمتر است، اما آنفلوانزا در بچه های زیر ۵ سال میزان بالاتری دارد و میزان کشندگی آن هم بیشتر است. اگر آنفلوانزا در گردش باشد و عفونت همزمان ایجاد کند، برای این تعداد جمعیت چگونه واکسن آماده کنیم؟ چند دوز واکسن در بخش دولتی و خصوصی آماده عرضه به مردم داریم؟ اگر کمبود داریم این کمبود را چگونه مدیریت نماییم تا واکسن به دست افراد پرخطر شامل کودکان زیر ۵ سال، مادران باردار، کادر پزشکی و افراد دارای بیماری مزمن و نقص ایمنی برسد.
این فوق تخصص عفونی اطفال، اضافه کرد: ما باید برای پاییز و زمستان جهت برخورد علمی و اجرایی مناسب آماده باشیم و سناریوهای مختلف مدیریتی را در نظر بگیریم و خودمان را برای بدترین وضعیت ممکن آماده نماییم.


منبع:

1399/06/20
11:45:02
5.0 / 5
1717
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس