یافته محققان بریتانیایی؛

آنتی بیوتیك ها سبب كاهش تاثیر قرص های ضدبارداری می شوند

آنتی بیوتیك ها سبب كاهش تاثیر قرص های ضدبارداری می شوند نتایج مطالعات جدید نشان میدهد آنتی بیوتیك ها می توانند تاثیر قرص های ضدبارداری را كاهش دهند.



به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، دکتر «رابین فرنر»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه بیرمینگام انگلستان، در این زمینه می گوید: «این یافته ها نشان میدهد که برهم کنش داروهای ضدباکتریایی با داروهای ضدبارداری هورمونی وجود دارد که بطور بالقوه می تواند تأثیر داروهای ضد حاملگی را مختل نماید.»
وی می افزاید: «همچنین ما می دانیم برخی آنتی بیوتیک ها بر متابولیسم هورمون های قرص های حاملگی خوراکی تأثیر می گذارند.»
محققان بر طبق این یافته ها تاکید می کنند بانوانی که همزمان مجبور به مصرف آنتی بیوتیک ها و قرص های ضدبارداری هستند، باید اقدامات احتیاطی در جهت پیش گیری از حاملگی ناخواسته بعمل آورند.

1399/06/10
18:33:21
5.0 / 5
1282
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس