علوم پزشكی اراك تاكید كرد:

تجویز رمدسیویر فقط برای بیماران بدحال كرونایی

تجویز رمدسیویر فقط برای بیماران بدحال كرونایی به گزارش آرایش عروس مركزی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی اراك اشاره كرد: داروی رمدسیویر فقط برای بیماران بدحال كرونایی و با نظر تیم پزشكی تجویز می شود.


دکتر عباس علیمرادیان در گفت و گو با ایسنا، درباب تهیه و تجویز داروی رمدسیویر برای بیماران مبتلا به کرونا در استان مرکزی اظهار نمود: آنچه سهمیه استان مرکزی از این دارو بوده دریافت شده است و دو تا سه مرتبه نیز خارج از سهمیه نیاز استان را تامین کرده ایم.
وی با اعلان اینکه تابحال درقالب چهار تا پنج مرتبه بیش از ۵۳۰ عدد رمدسیویر برای استان تهیه شده است، اظهار داشت: قبلا با توجه به این که بیمارستان امیرالمومنین تنها سانتر درمان بیماران مبتلا به کرونا بود، سهمیه در این بیمارستان توزیع می شد، اما باتوجه به افزایش آمار، به تناسب، سهمیه دارویی دریافت شده بین بیمارستان های استان توزیع می شود.
علیمرادیان با تاکید بر اینکه در این لحظه هنوز رمدسیویر بعنوان داروی قطعی در پروتکل درمانی بیماران کرونایی جای نگرفته است ولی بعنوان داروی موثر تهیه، تولید، توزیع و تجویز می شود، اظهار داشت: این دارو فقط برای بیماران بدحال کرونایی تجویز و با دُز محدود و فقط در بیمارستان مصرف می شود.
وی اشاره کرد: این دارو فقط باید در بیمارستان مصرف شود و در واقع عرضه آن در بیرون از بیمارستان مشمول قاچاق می شود هرچند که رمدسیویر موجود در بازار ممکنست تقلبی باشد و به هیچ عنوان وزارت بهداشت یا معاونت غذا و دارو تهیه آن از خارج از بیمارستان را سفارش نمی کند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک با اعلان اینکه تجویز این دارو در داخل بیمارستان توسط تیم پزشکی شامل متخصص عفونی، ریه و داخلی انجام می شود، اظهار داشت: اگر بیمار بدحال باشد و مشکل کبدی و کلیوی نداشته باشد با تایید تیم پزشکی دُز محدود به او تزریق می شود در غیر این صورت، دیگر داروهای موجود در پروتکل درمانی برای بیمار تجویز می شود.
علیمرادیان اضافه کرد: داروی رمدسیویر وارد ایران نشد و تنها مقداری در چارچوب هدیه سازمان جهانی بهداشت وارد کشور شد، ولی یک شرکت داخلی مبادرت به تولید کرد که هم اکنون در مدار تولید است و اساسا با این روند میزان توزیع افزایش خواهد یافت.
منبع:

1399/06/02
17:21:43
5.0 / 5
1972
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس