واكنش وزارت بهداشت به واكسن كرونای روسی

واكنش وزارت بهداشت به واكسن كرونای روسی به گزارش آرایش عروس معاون كل وزارت بهداشت درباره واكسن كرونای روسی با اعلان اینكه این واكسن فاز سوم كارآزمایی بالینی را رد كرده است، اظهار داشت: مطمئن باشید اگر واكسنی برای كرونا در دنیا تولید شود و كیفیت لازم را داشته باشد، آنرا برای مردم مان تهیه خواهیم كرد.دکتر ایرج حریرچی در گفت و گو با ایسنا، درباره واکسن کرونای روسیه، اظهار داشت: بطور کلی در دنیا ۱۶۵ واکسن با عنوان واکسن کرونا در حال ساخت است و ۲۷ واکسن هم به فاز انسانی رسیده اند. واکسن کرونایی که کشور روسیه ساخت آنرا اعلام نموده است، یکی از هشت واکسنی است که فاز سوم کارآزمایی بالینی را رد کرده است.

وی اضافه کرد: وزارت بهداشت ایران به دو صورت می تواند درباره این واکسن صحبت کند؛ یکی بوسیله سازمان بهداشت جهانی است؛ بطوریکه این سازمان تاییدیه های لازم را برای این واکسن اعلام نماید و دیگری بوسیله همکاریهای دوجانبه با روسیه است.

حریرچی افزود: مطمئن باشید اگر واکسنی برای کرونا در دنیا تولید شود و کیفیت لازم را داشته باشد، آنرا برای مردم مان تهیه خواهیم کرد. البته نکته مهم آن است که بیشتر واکسن هایی که مطرح شده و کار می شود، تاثیرشان در حد ۵۰ الی ۶۰ و یا ۷۰ درصد است و مدت ایمنی طولانی ندارند.

معاون کل وزارت بهداشت اشاره کرد: همانطور که مقامات سازمان بهداشت جهانی هم اعلام کردند، با وجود کشف این واکسن ها، از آنجایی که تاثیرات آنها چه از نظر تاثیرات نهایی و چه مدت زمان ایمنی، فعلا زیاد نیست، همچنان باید اصول فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی را رعایت نماییم.

حریرچی اظهار داشت: بدین سبب درباره واکسن کرونای کشور روسیه وزارت بهداشت ایران می تواند از دو طریق عمل کند؛ یکی اینکه این واکسن تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را داشته باشد و یکی هم بوسیله همکاریهای دوجانبه است.

منبع:

1399/05/24
15:35:54
5.0 / 5
2262
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس