نتایج مطالعه جدید؛

افزایش 7 برابری كرونا در میان طرفداران سیگارهای الكتریكی

افزایش 7 برابری كرونا در میان طرفداران سیگارهای الكتریكی آرایش عروس: طبق نتایج یك مطالعه جدید، افراد جوانی كه از سیگارهای الكتریكی استفاده می نمایند، با ریسك بالا مبتلاشدن به عفونت كووید 19 روبرو هستند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه استنفورد کالیفرنیا دریافتند جوانان و نوجوانانی که سیگار الکتریکی مصرف می کنند ۵ برابر با ریسک بالاتر ابتلاء به کووید ۱۹ روبرو هستند. در افرادی که به طورمرتب هم سیگار و هم سیگار الکتریکی استعمال می کنند، ریسک ابتلاء به این بیماری ۷ برابر افزایش می یابد.
«بونی هالپرن فاشر»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «این اعداد بسیار بالا هستند. مردم باید بدانند که سیگار الکتریکی اصلاً ایمن نیستند و لطمه های جدی و شایان توجهی در ارتباط با این محصولات وجود دارد.»
وی در ادامه می افزاید: «سیگارهای الکتریکی می توانند بر ریه ها و سیستم ایمنی تأثیر گذارند. از آنجائیکه کروناویروس، عامل بیماری کووید ۱۹، بوسیله ریه ها تأثیر می گذارد، سیگارهای الکتریکی مسیر را برای ابتلاء به بیماری تسهیل می کنند.»
احتمال دیگر این است که نوجوانان معمولاً به طورمشترک از سیگارهای الکتریکی استفاده می نمایند و اگر یک نفر آلوده به ویروس باشد به دیگری هم سرایت می کند.
محققان بر اهمیت ترغیب افراد جوان به توقف استعمال سیگار یا سیگار الکتریکی تاکید دارند.


منبع:

1399/05/23
12:03:53
5.0 / 5
2195
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس