رئیس آكادمی اقتصاد سلامت:

هزینه دارویی برخی بیماران سالانه ۲ ۵ میلیارد تومان می گردد

هزینه دارویی برخی بیماران سالانه ۲ ۵ میلیارد تومان می گردد آرایش عروس: رئیس آكادمی اقتصاد سلامت با اشاره به اینكه برخی بیماران سالانه ۲. ۵میلیارد هزینه دارویی آنها می شود، اظهار داشت: اقتصاد سلامت به این می پردازد كه چگونه بیشترین بیماران بتوانند از منابع محدود استفاده كنند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، دكتر مجید چراغعلی رئیس آكادمی اقتصاد سلامت در كنگره اقتصاد سلامت اظهار داشت: این آكادمی نوپا بوده و امیدواریم در آینده نزدیك استقلال علمی خویش را به دست آورد و از همه متخصصین این حوزه خواستاریم تا ارتباط خویش را با این آكادمی بیشتر كنند.
وی اضافه كرد: ما تنها كشوری در دنیا هستیم كه آموزش و درمانمان با هم است و وزارتخانه ای با عنوان وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشكی داریم. بنابراین اعضای حوزه سلامت اكثراً اساتید دانشگاه هم هستند.
چراغعلی ادامه داد: مبحث اقتصاد سلامت برای ما كلیدی است. عمر این مباحث به ۱۵ سال نمی رسد. وقتی برای نخستین بار مبحث اقتصاد سلامت و اقتصاد دارو را مطرح كردم نزدیك بود كتك بخورم زیرا استدلال در آن زمان این بود كه هنگامی كه پزشك تشخیص داد و بیمار درخواست نمود دارو باید تجویز شود.
رئیس آكادمی اقتصاد سلامت اظهار داشت: خوشبختانه به یمن دوره های آموزشی اقتصاد سلامت، این مفهوم هم اكنون در كشورمان جا افتاده كه وقتی می گوییم اقتصاد سلامت، منظورمان محدود كردن منابع نیست. منظور ما انتخاب آگاهانه است و اینكه چگونه بیشترین بیماران از منابع محدود بهره مند شوند.
وی همینطور خاطرنشان كرد: تجربه در سالهای اخیر نشان داد هرچقدر هم در حوزه سلامت منابع داشته باشیم باز هم ممكن است نتوانیم كاری از پیش ببریم و اكنون باید با منابعی محدود بتوانیم صحیح ترین اقدامات را انجام دهیم.
رئیس آكادمی اقتصاد سلامت اضافه كرد: اقتصاد سلامت یعنی منابع را كجا خرج كنیم كه بیشترین بیماران، بیشترین استفاده را ببرند. ما بیمارانی در كشور داریم كه هزینه دارویی آنها سالانه بیش از دو و نیم میلیارد تومان است. اقتصاد سلامت به این سوال جواب می دهد كه بهترین راه برای هزینه كردن این مقدار پول چیست؟
چراغعلی ادامه داد: هم اكنون رشته اقتصاد دارو به یكی از پرمتقاضی ترین رشته های دارو تبدیل شده است كه نویدبخش روزهای خوب خواهد بود.
وی اضافه كرد: ما در جامعه یك نگاه افراط و تفریط داریم. نباید گمان كنیم كه اقتصاد سلامت مقرر است تمام مشكلات ما را حل كند زیرا این اتفاق اساساً نخواهد افتاد.
رئیس آكادمی اقتصاد سلامت در انتها یادآور شود: حدود ۱۰ درصد بودجه كشور در حوزه سلامت هزینه می گردد و اكنون نظام سلامت نمی تواند بگوید كه كمبود منابع دارد. باآنكه این بحث همیشه مطرح بوده است. باید این منابع را مدیریت كرد كه در كجا به بهترین نحو هزینه شود.

1396/09/23
02:08:48
5.0 / 5
4535
تگهای خبر: پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس