نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده اعلام كرد

رفع مشكل آب آشامیدنی مناطق زلزله زده، آغاز ساخت خانه های بهداشت از هفته جاری

رفع مشكل آب آشامیدنی مناطق زلزله زده، آغاز ساخت خانه های بهداشت از هفته جاری آرایش عروس: نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده با اشاره به اینكه خدمات بهداشتی - درمانی در مناطق زلزله زده به روال عادی بازگشته است، اظهار داشت: ساخت خانه های بهداشت در مناطق زلزله زده از این هفته آغاز می گردد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دكتر طیب قدیمی در تشریح گزارش عرضه خدمات بهداشتی، درمانی و عمرانی در مناطق زلزله زده كرمانشاه اظهار داشت: در ایام آغازین حادثه، خدمات به طور خاص منوط به درمان مصدومان بود كه با اقدامات وزارت بهداشت و با استفاده از ظرفیت استان كرمانشاه و سایر استان ها، چه در زمینه اعزام مصدوم به تهران و شهرهای دیگر و چه اعزام نیروهای بهداشتی و درمانی به این مناطق، به خوبی مدیریت شد.

وی با اشاره به اینكه همزمان با عرضه خدمات امدادی به مصدومان، خدمات معمول بهداشت و درمان هم انجام شده است، اظهار داشت: آنچه اهمیت دارد این است كه خدمات باید به روال عادی بازگردد و طبق دستور وزیر بهداشت، كمیت و كیفیت خدمات در فاصله زمانی بازسازی باید افزایش پیدا كند كه این امر زمان بر و مستلزم آن است كه خدمات بهداشتی و درمانی به شكل عادی بازگردد؛ یعنی خانه بهداشتی كه خدمات بهداشتی و درمانی عرضه می داد و تخریب شده، باید به سیستم اضافه شود تا كمبودها به طور كامل برطرف شود.

قدیمی تصریح كرد: در حوزه بهداشتی عرضه خدمات به زمان پیش از حادثه بازگشته است؛ چراكه كانكس هایی به این منظور تعبیه شده و به طور موقت جایگزین خانه های بهداشت تخریب شده قرار گرفته است، پرسنل هم به محل كار خود بازگشته اند و كار خویش را با انگیزه بیشتری ادامه می دهند.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده اظهار داشت: قرار بود ۲۵ هزار دوز واكسیناسیون آنفلوآنزا در مناطق زلزله زده تزریق شود كه این اقدام از چند روز قبل شروع شده است و سایر خدمات نظام مراقبتی بهداشتی هم در جریان است.

وی درباره اقدامات در حوزه درمان در مناطق زلزله زده هم اظهار داشت: خدمات درمانی در شهرستان سرپل ذهاب با حضور متخصصان مختلف از استان های دیگر تا روز چهارشنبه هفته گذشته در قالب بیمارستان های صحرایی انجام می شد كه با راه اندازی بیمارستان جدید بانگر با ۵۰ تخت، شش بخش و دو اتاق عمل، خدمات درمانی به آنجا منتقل شد؛ البته پیش از حادثه یك بیمارستان ۵۰ تخته در شهرستان سرپل ذهاب به بیماران عرضه خدمات می داد كه با راه اندازی بیمارستان جدید، عرضه خدمات به روال عادی باز می گردد؛ چراكه تمام متخصصان حضور دارند، تجهیزات تشخیصی فعال می باشند و ۱۶ تخت موقت اورژانس هم در آن راه انداری شده است و دیگر نیازی به استفاده از بیمارستان های صحرایی نیست و چنانچه در تعداد نیروهای متخصص و پزشك عمومی كمبودی وجودی داشته باشد از جانب سایر دانشگاه ها تامین می گردد.

بنابر اعلام وب دا، وی ادامه داد: یك بیمارستان در اسلام آباد صدمه ندیده بود كه خدمات درمانی در آن از همان ساعات اولیه حادثه ادامه پیدا كرد، اما ساخت بیمارستانی كه صدمه دیده بود، درحال پیگیری است؛ زیرا مجری آن سازمان دیگری است.

قدیمی در مورد اقدامات عمرانی در مناطق زلزله زده هم اظهار داشت: در بحث عمرانی بخش عمده كار به بازسازی بیمارستان ها ارتباط دارد. پیمانكار قبلی بیمارستان سرپل ذهاب از هفته گذشته قسمت های تخریب شده را جمع آوری می كند تا طبق دستورالعمل معاونت منابع فیزیكی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه بازسازی و مقاوم سازی آن انجام شود. یك قسمت از بیمارستان هم اسكلت بوده كه از قبل باقی مانده است، این قسمت هم با كمك خیرین ساخته می گردد.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده با اشاره به اینكه ۶۲ خانه بهداشت و ۲۲ مركز جامع سلامت دچار صدمه و تخریب كامل شده است، اظهار داشت: كلنگ زنی خانه های بهداشت با كمك خیرین از این هفته آغاز می گردد و پیش بینی می گردد با عنایت به سقف زمانی مشخص شده در برنامه، خانه های بهداشت كمتر از شش ماه و مراكز جامع سلامت كمتر از یكسال ساخته شوند.

وی درباره تامین تجهیزات درمانی و دارو اظهار داشت: تجهیزات درمانی كه از قبل در بیمارستان ها وجود داشته، صدمه ندیده و در بیمارستان های جدید جایگزین شده است و چنانچه از حیث دارو و تجهیزات كمبودی وجود داشته باشد، از جانب وزارتخانه تامین خواهد شد و درحال حاضر كمبودی وجود ندارد.

قدیمی در مورد سلامت آب آشامیدنی در مناطق زلزله زده هم اظهار داشت: با پیگیری مسئولین استانی و دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه مشكل تامین آب آشامیدنی برطرف شده است.1396/09/20
10:35:08
5.0 / 5
4745
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس