مدیرعامل تأمین اجتماعی:

مطالبات بیمارستان های دولتی از تأمین اجتماعی به روز است

مطالبات بیمارستان های دولتی از تأمین اجتماعی به روز است به گزارش آرایش عروس مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: مطالبات بیمارستان های دولتی از تأمین اجتماعی كاملا به روز است.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، مصطفی سالاری، در دیدار وزیر و مدیران ارشد تعاون، کار و رفاه اجتماعی با معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: با آخرین پرداختی انجام شده در هفته گذشته، مطالبات بیمارستان های دولتی کاملا به روز شده و پرداخت ها مطابق قانون در حال انجام می باشد.
وی درباره مطالبات مراکز درمانی غیر دولتی طرف قرارداد با این سازمان هم اظهار داشت: از ماه های پایانی سال قبل درحال پرداخت مطالبات این مراکز هستیم و تأخیر در پرداخت مطالبات از ۱۸ ماه به ۴ ماه رسیده است.
سالاری ابراز امیدواری کرد: امیداریم با برنامه ریزی انجام شده تا نیمه سالجاری وضعیت پرداخت مطالبات مراکز درمانی غیر دولتی هم به روز شود.
وی به لزوم تلخیص بخشنامه های سازمان تأمین اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی سراسر کشور بر مبنای حدود ۲هزار بخشنامه فعالیت می نمایند که با تنقیح و تلخیص این بخشنامه ها امیدواریم تا شهریور ماه سالجاری بتوانیم تعداد بخشنامه ها را به ۶۰ مورد کاهش دهیم.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، سطح بندی خدمات درمانی این سازمان را از دیگر برنامه های مهم در جهت برقراری عدالت در دسترسی به خدمات درمانی در سطح کشور برشمرد و اظهار داشت: این کار با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت صورت خواهد گرفت.
سالاری اضافه کرد: با عنایت به ظرفیت های موجود مراکز درمانی در اختیار سازمان تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت متناسب با نیاز هر منطقه برای افزایش ظرفیت مراکز موجود و یا راه اندازی مراکز جدید تصمیم گیری می شود.
وی از طرح ویژه مدیران آینده برای انتصاب مدیران در سازمان تأمین اجتماعی اطلاع داد و اظهار داشت: به منظور تحقق شایسته سالاری و انتخاب بهترین افراد برای انتصاب در سمت های مدیریتی آزمون کتبی از راه سازمان سنجش در میان حدود ۷هزار نفر از همکاران متقاضی برگزار گردید که نتیجه این آزمون در کنار مصاحبه های تخصصی و سوابق شغلی کارکنان مبنای انتصاب افراد در پست های مدیریتی خواهد بود و تا کنون ۱۵۰ انتصاب بر مبنای همین معیارها انجام شده است.
سالاری با اشاره به اینکه مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی عملکرد موفقی در زمینه عرضه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا داشته اند، اظهار داشت: حدود ۱۶ هزار بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های سازمان تأمین اجتماعی بستری شدند و میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در بیمارستان های تأمین اجتماعی نشانه موفقیت بخش درمان این سازمان در خدمت رسانی به بیماران است.
وی ابراز امیدواری کرد که متناسب با خدمات عرضه شده به بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان های تأمین اجتماعی، بخشی از منابع مالی هزینه شده برای این بیماران از جانب دولت به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت گردد.

گسترش بیمه اجتماعی در جامعه روستایی و کشاورزی کشور بدون حمایت استانداران ممکن نیست
همچنین در ادامه این نشست علی شیرکانی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اظهار نمود: گسترش بیمه اجتماعی در بین جامعه روستایی و کشاورزی کشور نیازمند توجه ویژه استانداران و توجه آنان است. تحقق حق بیمه برای این گروه بدون حمایت استانداران ممکن نیست.
شیرکانی همینطور اظهار داشت که صندوق در سال گذشته(۱۳۹۸) با اصلاح نظام سرمایه گذاری بر مبنای تعادل بین منابع و مخارج و خروج از بنگاه داری به یکی از صندوق های پیشران در بین صندوق های بازنشستگی کشور بدل شد.
براساس گزارش روابط عمومی وزارت کار و رفاه اجتماعی، وی با اشاره به اینکه این صندوق پارسال شاهد رشد بی سابقه جمعیت بیمه شده فعال بوده است اظهار نمود: جمعیت بیمه شده صندوق سال قبل نسبت به ۹۷، ۸۴ درصد رشد را تجربه کرده است. از این جهت برای پوشش حداکثری بیمه شدگان نیاز داریم که دولت برای پرداخت مطالباتش به صندوق عزم جدی داشته باشد تا صندوق کشاورزان، روستاییان و عشایر به سرنوشت سایر صندوق ها گرفتار نشود.1399/02/17
14:53:17
5.0 / 5
3010
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس