محققان چینی عنوان می كنند؛

عارضه چشم صورتی علامت بیماری كرونا است

عارضه چشم صورتی علامت بیماری كرونا است به گزارش آرایش عروس ویروس كرونا می تواند منجر به بروز عارضه چشم صورتی شود و این ویروس از راه اشك چشم قابل انتقال است.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، محققان مشاهده نمودند از بین ۳۸ بیمار مبتلا به COVID-19، 12 نفر دارای عارضه چشم صورتی بودند. در دو تن از این بیماران، ویروس كرونا هم در آب چشم و هم در اب بینی شأن وجود داشت.
دكتر «لیانگ لیانگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه تری گورجز چین، در اینباره می گوید: «برخی از بیماران مبتلا به COVID-19 دارای علایم چشمی هستند و امكان دارد كروناویروس جدید در ترشحات ملتحمه بیماران مبتلا به COVID-19 وجود داشته باشد.»
ملتحمه، غشای پوشاننده سفیدی چشم و غشای قسمت داخلی پلك است. به قول لیانگ، كروناویروس امكان دارد به این بخش از چشم بیماران مبتلا به COVID-19 حاد حمله كند.
این بدین معناست كه اگر فرد چشم های آلوده به این ویروس را بمالد و سپس با فرد دیگری تماس داشته باشد یا حتی در زمان معاینه چشم، امكان انتقال این ویروس وجود دارد.
هرچقدر شدت بیماری فرد مبتلا به COVID-19 بیشتر باشد، احتمال بروز عارضه چشم صورتی در وی بیشتر است.
براساس این یافته ها، محققان تاكید دارند تمام كادر درمانی مراقبت كننده از این بیماران باید علاوه بر لباس، دستكش و كلاه مخصوص، عینك محافظ هم داشته باشند.
همچنین عنوان می شود افراد باید از تماس با چشم و صورت خودداری نمایند و به جای لنزهای تماسی در این دوره شیوع بیماری، از عینك استفاده كنند.
به گفته محققان، باوجودیكه عارضه چشم صورتی یكی از نشانه های نادر این بیماری است، اما افراد باید تمامی اقدامات پیشگیرانه را رعایت نمایند.
عارضه چشم صورتی زمانی روی می دهد كه عروق خونی چشم متورم می شوند و مشخصه آن، قرمزی چشم است.

1399/01/16
17:13:12
5.0 / 5
3557
تگهای خبر: بیمار , بیماری , بینی , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس