رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان سمنان تشریح كرد:

مبتلایان واقعی در سمنان چقدرند؟ هنوز كمتر از 30 درصد ظرفیت بیمارستان ها پر شده

مبتلایان واقعی در سمنان چقدرند؟ هنوز كمتر از 30 درصد ظرفیت بیمارستان ها پر شده به گزارش آرایش عروس ایسنا/سمنان رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان سمنان با اشاره به پذیرش بیماران كرونایی در چهار بیمارستان شهرستان های تحت پوشش این دانشگاه، اظهار داشت: هنوز كمتر از 30 درصد ظرفیت این بیمارستان ها پر شده است.


دكتر نوید دانایی در گفتگو با ایسنا از بیمارستان شفا و كوثرسمنان، معتمدی گرمسار و ولایت سمنان بعنوان چهار بیمارستان پیشبینی شده برای پذیرش مبتلایان به كروناویروس نام برد و اظهار نمود: بیمارستان كوثر بعنوان بیمارستانی كه بیشترین پذیرش بیماران را دارد هنوز 30 درصد ظرفیت آن پر شده ضمن اینكه در سایر بیمارستان ها و همچون ولایت و معتمدی كمتر از 30 درصد ظرفیت بیمارستان ها پر شده است.
وی از انتقال بیماران غیركرونایی بیمارستان كوثر به بیمارستان های امیر و دیگر بیمارستان های سمنان اطلاع داد و اضافه كرد: بخشی از بیماران دیگر بیماری ها هم در همان بیمارستان كوثر ماندند. البته بیماران بخش جراحی و بخش داخلی را به دیگر بیمارستان ها منتقل كردیم با این همه بیشتر از دوسوم ظرفیت خالی است.
مبتلایان واقعی در استان چقدرند؟
دكتر دانایی با اشاره به آمار واقعی مبتلایان به كروناویروس در این استان تصریح كرد: آمار اعلام شده مربوط به كسانی است كه جواب آزمایش آنها از تهران آمده و مثبت اعلام شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان سمنان با اشاره به اینكه آمارهای واقعی مبتلایان بیشتر از آمار اعلام شده است اضافه كرد: خیلی از مبتلایان امكان دارد آزمایش ندهند و آزمایش عموما مربوط به افراد بیمار و بدحال است بنابراین اینكه تا روز گذشته مبلایان 103 نفر در شهرستان های تحت پوشش اعلام شده مربوط به آنهایی است كه جواب آزمایش آنها دریافت و مثبت اعلام شده است.
وی با اشاره به اینكه مقایسه آمار با جمعیت استان و یا دیگر استان ها كار درست و علمی نیست افزود: اصولا پس از شیوع یك بیماری، پس از مدتی دیگر آزمایش ها و نمونه گیری ها انجام نشده و درمان برپایه علایم بالینی بیمار شروع می شود چون كه نمی توان درمان فرد بیمار را به پس از دریافت جواب آزمایش موكول كرد.
دانایی با اشاره به اینكه در شرایط ایده آل و در كشورهای پیشرفته هم فرایند اعلام جواب آزمایش زمان بر است افزود: كادر درمانی نمی توانند فرایند درمان را تا رسیدن جواب تست ها به تاخیر بیاندازند و از همین رو است كه برپایه علایم بالینی كار درمان بیمار شروع می شود.
وی. با اشاره به اینكه در ابتدای یك اپیدمی آزمایش ها به صورت كامل انجام می شود اظهار داشت: پس از شیوع یك بیماری دیگر به صورت سندرومیك فرایند درمان آغاز می شود كمااینكه هم اكنون هم ما به صورت سندرومیك كار درمان مبتلایان آغاز می نماییم.
عین آمار دریافتی از تهران را اعلام می كنیم
این عضو هیئت علمی علوم پزشكی استان با رد برخی شایعات در مورد غیرواقعی بودن آمارهای اعلام شده تصریح كرد: هم اكنون عین آمار اعلام شده از تهران و به هر میزان كه جواب تست ها از مركز به استان ارسال می شود آمار مبتلایان به كووید19 در استان اعلام می شود.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون وضعیت استان سمنان از خیلی از استان ها بهتر است افزود: انتظار می رود كه مردم به سفارش های وزارت بهداشت توجه جدی داشته باشند تا بتوانیم شرایط را كنترل نماییم.
دانایی با اشاره به اینكه عمده تجهیزات بهداشتی همچون لباس، ضدعفونی و ماسك و... در استان تولید می شود اضافه كرد: خوشبختانه ما از بهمن ماه و با انتشار كرونا در چین برای شرایط امروز پیشبینی های لازم را داشته ایم و از همین رو در مقایسه با دیگر استان ها شرایط بسیار بهتری داریم.
هیچ كادر درمانی از نبود لباس، ماسك و تجهیزات مورد نیاز گله ای ندارد
وی با اشاره به اینكه هیچ كادر درمانی در استان از نبود لباس، ماسك و تجهیزات مورد نیاز گله ای ندارد اظهار داشت: حدودا به جز ماسك n90 همه محصولات دیگر را خود در استان تولید می نماییم و هیچ كمبودی هم در استان نداریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان سمنان با اشاره به اینكه میزان تلفات در استان تفاوتی با دیگر استان ها ندارد اظهار داشت: با عنایت به مسن بودن جمعیت استان و وجود 4 درصد جمعیت بیشتر سالمندی در استان انتظار داشتیم كه شرایط در استان با خطرات بیشتری همراه باشد اما خوشبختانه تلاشهای همكاران ما موثر بوده و روند درمان مبتلایان در استان در حال پیگیری است.
وی با اشاره به اینكه هرگونه تصمیم در مورد تعطیلی برخی مراكز یا ادارات با ستاد ملی مقابله با كرونا است اضافه كرد: از نظر قانونی ستاد استانی نمی تواند در این ارتباط تصمیم گیری كند.1398/12/20
18:20:38
5.0 / 5
3301
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بینی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس