مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

بیمه سلامت چند بیمه ای ها حذف می شود

بیمه سلامت چند بیمه ای ها حذف می شود به گزارش آرایش عروس مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: با راه اندازی پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان كشور، دیگر امكان ندارد با یك كد ملی كسی دو دفترچه بیمه داشته باشد و در نتیجه همپوشانی های بیمه ای به صورت كامل حذف می شود.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، طاهر موهبتی در نشستی خبری درباره پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان كشور كه امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شروع به كار كرد، اظهار داشت: پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان كشور برمبنای بند چ ماده ۷۰ برنامه ششم توسعه شكل گرفت. از شروع سال ۹۸ برای سازمان بیمه سلامت، اعتبار این كار در نظر گرفته شد.
وی ادامه داد: لازمه استفاده بهتر از این پایگاه این است كه همه بخش های بیمه ای كشور باتوجه به صراحت قانون، اطلاعات خودرا در این پایگاه وارد كنند. این پایگاه اطلاعات، هم منجر به حذف همپوشانی های فعلی و هم جلوگیری از ایجاد همپوشانی جدید خواهد شد و از سویی همه مراكز نیز برای استحقاق سنجی باید از این پایگاه برخط استعلام كنند.
موهبتی بیان كرد: كسی كه دو دفترچه دارد و به ارائه دهنده خدمت بازگشت می كند، اگر دفترچه بیمه تامین اجتماعی داشته باشد، برمبنای قانون به این فرد اجازه استفاده از دفترچه بیمه سلامت داده نمی گردد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اشاره كرد: آزمایشگاه و مركز پایش سازمان الكترونیك هم امروز راه اندازی شد كه به ما كمك می نماید كه فرآیندها و تصمیم ها را ابتدا آزمایش نماییم. در افق ۱۴۰۰ مقرر است استفاده از كاغذ در سازمان بیمه سلامت به حداقل برسد. این آزمایشگاه كه ۱۰ جزء دارد شامل داروخانه، آزمایشگاه، دفتر پیشخوان، رسیدگی الكترونیك به اسناد بستری، بیمارستان و موارد دیگر است.
وی ادامه داد: هر اتفاقی كه قرار باشد در فرآیندهای سازمان بیمه سلامت بیفتد، ابتدا باید در این آزمایشگاه تست شده و بعد وارد محیط عملیاتی شود. این اقدام می تواند ما را در توسعه سازمان الكترونیك مطمئن تر كند.
موهبتی اظهار داشت: این اقدامات می تواند برای مردم خروجی های مناسبی داشته باشد و یكی از مطالبات سال ۹۹ می تواند حذف دفترچه كاغذی بیمه سلامت باشد و در حال حركت به این سمت هستیم. اگر ارائه دهندگان خدمت موظف شوند از پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان استعلام كنند، رسیدن به حذف دفترچه كاغذی امكان پذیر است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت بیان كرد: تامین اجتماعی نیز اطلاعات خودرا به صورت آفلاین در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار داده و باید از این به بعد اطلاعات خودرا به روز كند. با نیروهای مسلح نیز مكاتبه شده تا اطلاعات در اختیار ما گذاشته شود، محرمانگی اطلاعات در این پایگاه بطور كامل وجود خواهد داشت.
وی در خاتمه اظهار داشت: حدود ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار همپوشانی بیمه ای در كشور وجود داشت كه این میزان به ۲ میلیون كاهش یافته است. با راه اندازی پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان كشور، این همپوشانی ها حذف می شود.1398/11/22
00:34:35
5.0 / 5
3930
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس