مدیر بیمارستان كوثر سمنان عنوان كرد:

ترخیص 900 بیمار بدون دریافت هزینه درمان!

ترخیص 900 بیمار بدون دریافت هزینه درمان! آرایش عروس: ایسنا/سمنان مدیر بیمارستان و مركز آموزشی، پژوهشی و آموزشی كوثر سمنان از ترخیص نهصد بیمار بدون دریافت هزینه درمان آنها در بیشتر از یك سال اخیر آگاهی داد.


دكتر محمدتقی فتحعلیان در حاشیه بازدید خبرنگاران از این مركز اظهار نمود: طی 10 ماهه امسال و 6ماهه دوم سال قبل در مجموع نزدیك به 900 بیمار كه توانایی پرداخت هزینه های بیمارستان خودرا نداشتند از بیمارستان ترخیص شدند.
وی هزینه درمان این حدود 900 نفر را بالغ بر 500 میلیون تومان اعلام و اشاره كرد: عمده این بیماران از اتباع افغان ساكن استان بودند.
مدیر بیمارستان و مركز آموزشی، پژوهشی و آموزشی كوثر سمنان با اشاره به اینكه این افراد هیچ گونه پوشش بیمه ای نداشتند اضافه كرد: هزینه های درمانی هركدام از این بیماران از 110 میلیون تومان شروع و تا 50، 20، 10 میلیون تومان و ارقام كمتر ادامه دارد.
این پزشك با اشاره به قوانین كشور در حوزه درمان مراجعین افزود: بیمارستان در هر حال خودرا موظف به ارائه خدمت به بیماران و مراجعان می داند.
وی با اشاره به اینكه این روند مدیریت هزینه ها را با مشكل مواجه می كند اضافه كرد: وقتی بیمارستان 500 میلیون تومان در این بخش متضرر و یا 80درصد از هزینه كردهای آن با فاصله 10 تا 15 ماهه بوسیله بیمه ها برمی گردد طبیعی است كه بیمارستان با برخی مشكلات مواجه شود.
فتحعلیان با اشاره به اینكه هزینه تامین دارو و تجهیزات مصرفی بسیار بالا است اشاره كرد: گردش مالی بیمارستان كوثر سمنان تنها در بخش دارو و تجهیزات مصرفی درمان بالغ بر یك میلیارد و 500 میلیون تومان است.
مدیر بیمارستان و مركز آموزشی، پژوهشی و آموزشی كوثر سمنان از بازگشت بیشتر از 98 هزار به این بیمارستان بزرگ امسال آگاهی داد و اظهار داشت: میزان فوتی ها در این بیمارستان در مجموع كمتر 57 صدم مراجعین بوده كه رقم بسیار پایینی است و این درحالی است كه این بیمارستان پذیرای بیماران بدحالی از سراسر استان و برخی استان های همجوار است.
وی با اشاره به اینكه بیشتر از 70درصد بیماران و مراجعین این بیمارستان بالای 65 سال داشتند افزود: بدیهی است كه وجود احتمال مرگ و میر در بیماران سنین بالا و بدحال بیشتر است.
دكتر فتحعلیان با اشاره به اینكه مركز آموزشی درمانی كوثر تنها بیمارستان سطح سه استان است اشاره كرد: تمامی بیماران سرطانی، سكته های مغزی و قلبی و... به این مركز اعزام می شوند.
مدیر بیمارستان و مركز آموزشی، پژوهشی و آموزشی كوثر سمنان با اشاره به اینكه بیمارستان های كوثر و امیر سمنان ماهانه 13 اعزام به خارج از استان دارند اظهار داشت: هم اكنون 97.8درصد بیماران در استان درمان و خدمات دریافت می كنند و شمار اعزامی ها رقم بسیار ناچیزی هستند كه عموما مربوط به جراجی اطفال، سوختگی و... هستند.


منبع:

1398/11/06
22:22:43
5.0 / 5
4345
تگهای خبر: بیمار , بیمه , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس