محققان اسپانیایی دریافتند؛

ورزش شدید روزانه سبب افزایش طول عمر زنان می شود

ورزش شدید روزانه سبب افزایش طول عمر زنان می شود آرایش عروس: مطالعه جدید نشان میدهد بانوانی كه به شدت ورزش می كنند با كاهش قابل توجه ریسك مرگ ناشی از بیماری قلبی، سرطان و سایر علل مواجهند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، در این مطالعه، توانایی ورزش و عملكرد قلب در طول ورزش در زنان و ارتباط آن با نرخ زنده ماندن بررسی گردید.
این مطالعه شامل بیشتر از ۴۰۰۰ زن بزرگسال بود كه به سبب مشكوك بودن به مبتلاشدن به بیماری عروق كرونر، برای اكوكاردیوگرافی ورزش تردمیل مراجعه نموده بودند.
«جسوس پتیرو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه كورونا اسپانیا، در این زمینه می گوید: «تا می توانید ورزش كنید. تناسب اندام و قلب از شما در مقابل مرگ بهر دلیلی محافظت می كند.»
در این مطالعه، شركت كنندگان بر روی تردمیل راه رفته یا می دویدند، به تدریج سرعت شان را افزایش می دادند و آنقدر ادامه می دادند تا خسته شوند. تصاویری از قلب آنها در طول تست بوجود آمد.
تناسب اندام در چارچوب حداكثر حجم كاری از ۱۰ شاخص متابولیك (MET) تعریف شده است، كه برابر با پیاده روی سریع پله های چهار طبقه یا پیاده روی بسیار سریع پله های سه طبقه، بدون توقف است.
زنانی كه امتیازشان ۱۰ MET یا بیشتر بود (توانایی خوب در ورزش كردن) با بانوانی كه توانایی كمتر از ۱۰ MET (توانایی ضعیف در ورزش كردن) را دریافت كرده بودند، مقایسه شدند. در طول میانگین ۴.۶ سال پیگیری وضعیت این افراد، ۳۴۵ مورد مرگ قلبی عروقی، ۱۶۴ مورد مرگ ناشی از سرطان، و ۲۰۳ مرگ ناشی از علل دیگر صورت گرفت.
محققان دریافتند METرابطه شایان توجهی با كاهش ریسك مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی، سرطان و سایر علل دارد.
یافته ها نشان داد نرخ سالانه مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی عروقی در زنان دارای توانایی ضعیف ورزشی، حدودا ۴ برابر بیشتر بود.
نرخ سالانه مرگ و میر ناشی از سرطان در زنان دارای توانایی ضعیف ورزشی دو برابر بیشتر بود.
همچنین نرخ مرگ و میر سالانه ناشی از علل دیگر در زنان دارای توانایی ضعیف ورزشی، بیشتر از ۴ برابر بود.


منبع:

1398/09/21
16:00:36
5.0 / 5
4740
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس