محققان تایوانی دریافتند؛

اشعه سی تی اسكن می تواند منجر به لوسمی و سرطان تیروئید شود

اشعه سی تی اسكن می تواند منجر به لوسمی و سرطان تیروئید شود به گزارش آرایش عروس مطالعه جدید نشان داده است افرادی كه در معرض اشعه ساطع شده از سی تی اسكن قرار می گیرند در معرض ریسك بالا مبتلا شدن به سرطان تیروئید و لوسمی (سرطان خون) قرار دارند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، محققان دریافتند بیمارانی كه تحت اسكن سی تی قرار می گیرند با افزایش قابل توجه ریسك مبتلا شدن به سرطان تیروئید و لوسمی روبرو هستند و این خطر در زنان و بیماران جوان تر از ۴۵ سال بیشتر است.
«یو سوآن جونی شائو»، یكی از محققان این تحقیق، در اینباره می گوید: «مطالعه ما نشان داده است سی تی اسكن با بالا رفتن خطر مبتلا شدن به سرطان تیروئید و لوسمی در افراد در تمامی سنین و همینطور سرطان غدد لنفاوی غیرهادكین در افراد جوان مرتبط می باشد.»
در این مطالعه، ۲۲، ۸۵۳ بیمار مبتلا به سرطان تیروئید، ۱۳، ۰۴۰ بیمار مبتلا به لوسمی و ۲۰، ۱۵۷ نمونه مبتلا شدن به سرطان غددلنفاوی غیرهادكین مورد بررسی واقع شدند.
نتایج نشان داد بیمارانی كه به سرطان تیروئید و لوسمی مبتلا بودند با احتمال بسیار بالا قرارگیری در معرض سی تی اسكن روبرو بودند.
همچنین در میان بیماران رده سنی ۳۶ تا ۴۵ سال، بالا رفتن خطر سرطان غددلنفاوی غیرهادكین در رابطه با سی تی اسكن، سه برابر بیشتر بود. اما در بیماران بالاتر از این رده سنی ارتباط بین سی تی اسكن و سرطان غددلنفاوی غیرهادكین مشهود نبود.

1398/09/05
20:47:20
5.0 / 5
4676
تگهای خبر: بیمار , زنان , سرطان , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس