در گزارش آرایش عروس مطرح شد؛

راه های درمان ریزش مو

راه های درمان ریزش مو به گزارش آرایش عروس یك متخصص پوست و مو با اشاره به علل ریزش مو و انواع آن اظهار داشت: ریزش مو در زنان و مردان متفاوت می باشد كه با دلیلهای مشخصی رخ می دهد؛ اما كمبود ویتامین های مختلف عمده ترین دلیل ریزش مو در افراد استخبرگزاری مهر-گروه سلامت: داشتن چهره ای زیبا آرزویی است كه همه افراد دارند. یكی از عواملی كه در زیبایی چهره تاثیر دارد داشتن موهایی پرپشت است؛ شاخصهای مختلفی در رشد و زیبایی موها تاثیر دارند و به همین میزان فاكتورهایی نیز هستند كه در ریزش مو تاثیر دارند؛ فاكتورهایی كه خیلی از افراد با عدم آگاهی درباب نحوه صحیح درمان ریزش مو به سراغ درمان ها و داروهایی می روند كه زیان های بسیاری را به همراه دارد.
ریزش مو به تدریج شروع شده و شدت می گیرد. افزایش سن؛ بطور طبیعی سبب كم پشت شدن تدریجی مو می گردد. ریزش مو درابتدا با دیدن موهای اضافه بر روی شانه سر و گاهی پوست آغاز می شود و ممكنست تا خالی شدن كف سر پیشرفت نماید؛ گفتنی است چناچه سرعت ریزش موها بیشتر باشد و سرعت رویش مجدد آنها كند باشد همین طور موهای جدید نیز نازك تر از موهای از دست رفته باشند ریزش مو منجر به طاسی می گردد.
ریزش مو در مردان
محمد رضوانی، متخصص پوست و مو و زیبایی درباب ریزش مو در مردان در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: عموما ریزش مو بسته به جنسیت افراد متفاوت می باشد، باید گفت ریزش موی مردانه فرم فیزیولوژیكی است كه بین ۷۰ تا ۸۰ درصد از مردان به واسطه هورمون مردانه ای كه پس از بلوغ بعنوان گیرنده در ناحیه فولیكول مو عمل می كند و هورمون تستسترون را به دی تستسترون تبدیل می كند رخ می دهد.
این متخصص پوست با اشاره به اینكه ریزش موی مردانه از طرفین پیشانی تا اواسط سر رخ می دهد اظهار نمود: ریزش مو عموما بعداز بلوغ از سنین ۲۵ تا پس از ۳۰ سالگی می تواند رخ دهد و این باور غلط كه تا ۳۰ سالگی اگر موها ریزش نداشته باشد از آن به بعد نیز ریزش نخواهد داشت نادرست است.

دلایل ریزش مو
ایشان سپس بیان كرد: بطور كلی ریزش مویی كه در هر دو جنس چه زنان و چه مردان داریم عموما پس از یك استرس، كاهش وزن های ناگهانی در اثر رژیم های نادرست و یا بعد از انجام عمل جراحی مثل زایمان در خانم ها از چند هفته؛ و ۲ تا ۳ ماه بعد از آن می تواند رخ دهد.
زندی با اشاره به اینكه ریزش مویی كه به واسطه یك حادثه رخ می دهد قابل درمان است اظهار داشت: عموما ریزش موهایی كه به واسطه یك حادثه رخ می دهند اگر دلایلی مانند كمبود آهن، پروتئین و روی داشته باشد با مصرف مكمل های تقویتی درمان می شود در غیر این صورت باقی خواهد ماند.

ریزش موی سكه ای و دلیلهای بروز آن
وی درباب نوعی از ریزش مو به نام «ریزش موی سكه ای» نیز چنین افزود: ریزش موی سكه ای یك نوع واكنش خود ایمنی بدن است كه سیستم ایمنی به سلول های پوست سر حمله می كند و منجر به ریزش مو می شود كه عموما به پوست سر نیز لطمه رسانده البته این نوع از ریزش مو با داروهای استروئیدی موضعی بهبود می یابد اما اگر به سمت بیماری گری برود نسبت به درمان پاسخ كمتری خواهیم داشت.

ریزش مو در زنان
رضوانی درباب ریزش موی زنان نیز بیان كرد: در ریزش موی زنان در كنار مشكلات عمومی اختلال هورمونی نیز مهم است؛ در بیشتر زنان ما با كمبود آهن، روی، ویتامین D، كم كاری و یا پركاری تیروئید و بعد از آن میزان هورمون های جنسی روبه رو هستیم كه با برطرف نمودن هریك از اینها مشكل ریزش مو در زنان نیز برطرف می شود.
این متخصص پوست و مو با اشاره به اینكه اگر دلیل ریزش مو را بدانیم بهتر می توانیم این مشكل را درمان نماییم اظهار داشت: ریزش هایی كه به واسطه بیماری رخ می دهد را می توان با از بین بردن بیماری و مواردی كه منجر به لطمه رسانی به پوست سر می شود را بهبود دهیم بنا بر این با شناخت دلیلهای ریزش مو می توان در جهت عدم پیشرفت ریزش مو با درمان های پزشكی مداخله كرد.
نقش ویتامین هادر ریزش مو
وی با اشاره به كمبود روی و ویتامین D كه ۸۰ درصد ایرانی ها با آن مواجهه هستند اظهار داشت: ایران به سبب قرارگیری در موقعیت جغرافیایی خاصی كه دارد با كمبود روی یا همان زینك مواجهه است بنا بر این نمی توان ماده غذایی را بعنوان منبع غنی از روی معرفی نمود و در كنار مصرف مواد خوراكی برای برطرف نمودن روی افراد نیازمند مصرف مكمل ها نیز هستند همین طور خیلی از غذاهای دریایی و قارچ منبع خوبی برای جذب ویتامین D هستند كه در كنار مصرف مكمل ها افراد می توانند این كمبود را جبران كنند.
زندی در ادامه درباب كمبود ویتامین D در لبنیات اظهار داشت: لبنیات منبع ویتامین D نیستند و فقط كلسیم را دارا هستند بنا بر این خیلی از شركت ها هم اكنون مبادرت به تولید لبنیاتی به همراه ویتامین D كرده اند.
این متخصص پوست و مو با در آخر اشاره به كمبود بیشتر آهن در زنان عنوان كرد: زنان به سبب مشكلات عادت های ماهیانه با كمبود آهن بیشتری مواجهه هستند كه برای برطرف نمودن این مشكل می توانند از مكمل هایی كه منبع بیوتین هستند؛ دم كرده های سبوس گندم و برنج به همراه مصرف قرص ها، آمپول ها و آمینو اسید های مشخص این كمبود را جبران كنند.
همچنین جهت برطرف كمبود آهن افراد می توانند مصرف گوشت قرمز، جعفری، اسفناج، عدس و گوجه را در وعده های غذایی خود قرار دهند.منبع:

1398/09/03
10:02:36
5.0 / 5
4733
تگهای خبر: استرس , بدن , بلوغ , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس