خون بند ناف پسماند پزشكی نیست

خون بند ناف پسماند پزشكی نیست به گزارش آرایش عروس بررسی ها نشان داده است در اغلب مواردِ زاد و ولد در جهان، خون بند ناف پسماند پزشكی در نظر گرفته شده و دور انداخته می شود.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در مورد فوائد خون بند ناف نكته ای كلیدی است. به رغم اثربخشی و نیاز هر چه بیشتر به سلول های بنیادیِ خون بند ناف در اغلب مواردِ زاد و ولد در جهان، خون بند ناف بعنوان پسماند پزشكی دور انداخته می شود.
در سال ۱۹۸۸ دكتر «الین گلوكمن» در فرانسه نخستین عمل پیوند خون بند ناف در جهان را انجام داد. این جراحی، انقلابی در حوزه پزشكی جهان قلمداد شد. تا امروز بیشتر از ۳۵ هزار پیوند خون بند ناف در جهان انجام گرفته است.
خون بند ناف به خون به جا مانده در بند ناف و جفت بعد از تولد نوزاد گفته می شود كه منبع قابل توجهی از سلول های بنیادی بشمار می رود. جمع آوری خون بند ناف برای مادر و نوزاد بی خطر است و در فرآیند تولد اختلال ایجاد نمی كند.
هم اكنون از خون بند ناف در درمان بیشتر از ۸۰ بیماری كشنده از قبیل سرطان خون، لنفوم و كم خونی داسی شكل استفاده می شود. همینطور تأثیر حیاتی خون بند ناف در حوزه های نوین داروهای ترمیمی، درمان صدمه های نخاعی، اوتیسم، دیابت نوع یك، فلج مغزی و بیماری های دیگر تایید شده است.
خون بند ناف نسبت به مغز استخوان فوائد متمایزی دارد كه جمع آوری آسان خون بند ناف، ذخیره و دسترسی سریع به آن هنگام پیوند همچون آن هاست.
مطالعات نشان می دهد در پیوند سلول بنیادی كه تنها یك واحد خون بند ناف استفاده می شود خطر بروز "عارضه پیوند ضد میزبان" (GvHD) برای بیمار نسبت به پیوند مغز استخوان كمتر است.
در پیوندهایی كه دو واحد خون بند ناف مورد استفاده قرار می گیرد خطر عارضه مزمن پیوند ضد میزبان با پیوند مغز استخوان و روش های دیگر برابر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی worldcordbloodday.org، همینطور بررسی هایی كه اخیرا انجام گرفته نشان داده است احتمال عود بیماری در بعضی از بیماری ها با استفاده از خون بند ناف كمتر است.1398/08/25
01:53:08
5.0 / 5
4215
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس