محققان پی بردند؛

جراحی كاهش وزن خطر سرطان سینه را پایین می آورد

جراحی كاهش وزن خطر سرطان سینه را پایین می آورد به گزارش آرایش عروس محققان دریافتند زنان دارای پیشینه ژنتیكی سرطان سینه در مقایسه با زنان دارای وضعیت مشابه كه تحت عمل جراحی كاهش وزن قرار می گیرند ۲.۵ برابر بیشتر با بدخیمی سرطان سینه مواجهند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، احتمال بروز سرطان سینه در زنان به شدت چاق یا دارای شاخص توده بدنی بالاتر از ۳۵، ۱۸ درصد بود در صورتی كه در زنان دارای شرایط مشابه كه تحت عمل جراحی كاهش وزن قرار گرفته بودند این ریسك ۷.۴ درصد بود.
نتایج مطالعه همینطور نشان داد جراحی كاهش وزن باعث كاهش احتمال مبتلا شدن به سرطان های در رابطه با چاقی تا ۲۰ درصد می شود.
محققان در این مطالعه، داده های مربوط به ۱، ۶۷۰، ۰۳۵ بیمار دارای شاخص توده بدنی ۳۵ یا بیشتر را بین سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ بررسی كردند. بروز سرطان در مورد بیشتر از ۱.۴ میلیون بیماری كه تحت جراحی كاهش وزن قرار نگرفته بودند (گروه كنترل) و حدود ۲۵۰ هزار بیماری كه تحت جراحی كاهش وزن قرار گرفته بودند، بررسی گردید.
«امانوئل لو منزو»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «یافته های ما نشان داده است جراحی چاقی می تواند به شكل قابل توجهی از مبتلا شدن به سرطان در بیماران دارای ریسك بالا در مقایسه با جمعیت عمومی پیشگیری نماید.»
وی در ادامه می افزاید: «این تأثیر در بیمارانی كه از لحاظ ژنتیكی به شدت در معرض مبتلا شدن به سرطان سینه قرار داشتند، بسیار چشم گیر بود.»
محققان تاكید می كنند برای پی بردن به شاخص های احتمالی احتیاج به مطالعات بیشتری است.
طبق اعلام انجمن سرطان آمریكا، بافت چربی بیشتر می تواند احتمال مبتلا شدن به سرطان سینه را از راه افزایش میزان استروژن افزایش دهد. اضافه وزن و چاقی با بالا رفتن خطر مبتلا شدن به ۱۳ نوع سرطان مرتبط هستند.

1398/08/21
14:38:18
5.0 / 5
4855
تگهای خبر: اضافه وزن , بدن , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس