در نشست خبری؛

از لنزهای اجاره ای در آرایشگاه ها استفاده نكنید

از لنزهای اجاره ای در آرایشگاه ها استفاده نكنید به گزارش آرایش عروس رئیس انجمن چشم پزشكی ایران نسبت به عوارض استفاده از لنزهای تماسی اجاره ای در آرایشگاه ها اخطار داد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، دكتر محمود جباروند روز چهارشنبه در نشست خبری بیست و هفتمین كنگره انجمن چشم پزشكی ایران كه قرار است از ۱۳ تا ۱۷ آذر ۹۶ در مركز همایش های رازی برگزار گردد اظهار داشت: عفونت های چشمی دارای منشاء ویروسی، میكروبی و قارچی هستند كه نوع ویرسی آن از شیوع بیشتری برخوردار می باشد.
وی با اشاره به اینكه عفونت های میكروبی چشم ناشی از صدمه قرنیه یا مصرف لنزهای تماسی یا بیماری هایی است كه پیش از تجویز لنز توسط چشم پزشك تشخیص داده نشود.
رئیس انجمن چشم پزشكی ایران ادامه داد: تشخیص به موقع عفونت های چشمی منجر به این خواهد شد كه بیمار بین ۳ تا ۶ ماه تحت درمان قرار بگیرد.
وی با تاكید بر اینكه كسی كه می خواهد از لنز تماسی استفاده كند حتما باید توسط چشم پزشك معاینه شود، خاطرنشان كرد: استفاده از لنز تماسی تنها در صورت تایید چشم پزشك مجاز خواهد بود. این در شرایطی است كه خیلی از مردم مستقیما به عینك ساز، آرایشگاه و یا داروخانه ها رجوع و نسبت به تهیه لنزهای تماسی اقدام می كنند كه می تواند این روش استفاده از لنزهای تماسی برای آنها مشكلات چشمی تولید كند.
جباروند تصریح كرد: یكی از عوارض استفاده نادرست از لنزهای تماسی، تولید عفونت های چشمی است كه منجر به كدر شدن و سوراخ شدن قرنیه می گردد كه می تواند دید افراد را مختل كند.
رئیس انجمن چشم پزشكی ایران تصریح كرد: سالم بودن لبه پلك و سطح كره چشم از جمله شرایطی است كه می تواند فرد جهت استفاده از لنز تماسی اقدام كند.
وی همینطور به مردم سفارش كرد: به هیچ عنوان از لنزهای تماسی افراد دیگر كه بعنوان «لنزهای اجاره ای» در آرایشگاه ها وجود دارد استفاده نكنند چون عوارض خیلی خطرناكی به همراه دارد.
جباروند در مورد حضور اپتومتریست ها در مطب چشم پزشكان تصریح كرد: اپتومتریست ها می توانند زیر نظر چشم پزشك همكاری كنند تا در صورت معاینه چشمی افراد و مشخص شدن اینكه هیچ عارضه چشمی ندارد او را برای تجویز لنز و عینك به اپتومتریست ارجاع دهند.
رئیس انجمن چشم پزشكی ایران در ارتباط با اینكه گفته می گردد در ماههای اخیر با كمبود تجهیزات چشم پزشكی در بیمارستانها مواجه شده ایم، اظهار داشت: كمبود تجهیزات چشم پزشكی در بعضی بیمارستانها به علت كاهش قدرت خرید بیمارستانها اتفاق افتاده است.
وی توضیح داد: با عنایت به اینكه بیمه ها مطالبات بیمارستانها را پرداخت نمی كنند و شركت های تجهیزات پزشكی تنها به صورت نقدی با بیمارستانها همكاری دارند در نتیجه بیمارستانها توان خرید تجهیزات پزشكی را ندارند.
جباروند در عین حال تصریح كرد: البته در این ۴ سال اخیر تجهیزات چشم پزشكی گران نشده است.
در ادامه دكتر حیدر امینی دبیر علمی كنگره انجمن چشم پزشكی ایران اظهار داشت: این كنگره به مدت ۴ روز با حضور ۱۹ میهمان خارجی از آمریكا، انگلستان، فرانسه، سنگاپور و تركیه برگزار می گردد.
وی اضافه كرد: در روز اول برنامه های فوق تخصصی با حضور میهمانان خارجی دنبال می گردد و در ایام بعد هم سخنرانی هایی را با حضور میهمانان خارجی خواهیم داشت. همینطور در خلال برگزاری این كنگره شاهد برپایی ۱۱ سمپوزیوم و ۳۰ كارگاه خواهیم بود.
به گفته امینی برنامه چشم پزشكان جوان و برنامه پرستاری چشم از دیگر بحث های این كنگره است.
 

1396/09/08
19:55:03
5.0 / 5
5142
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس