افزایش عزت نفس در بیماران افسرده با استفاده از درمان نوروفیدبك

افزایش عزت نفس در بیماران افسرده با استفاده از درمان نوروفیدبك آرایش عروس: برپایه شواهد جدید پزشكی، افرادی كه سابقه افسردگی حاد دارند، هنگام یادآوری احساس گناه، ارتباط كمتری بین دو ناحیه خاص از مغزشان مشاهده می شود. حالا، تحقیقات جدید حاكی از تقویت این ارتباط مغزی و افزایش اعتماد به نفس در این بیماران به كمك نوع جدیدی از آزمایش نوروفیدبك است.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، تیم مشتركی از متخصصان اعصاب و روان از برزیل و انگلیس در این بررسی ها نشان دادند كه فقط یك جلسه تمرین نوروفیدبك با استفاده از تكنیك "تصویرسازی تشدید مغناطیسی كاركردی" (fMRI) می تواند چنین نتیجه ای را به دنبال داشته باشد.
نوروفیدبك روشی است كه به افراد امكان می دهد تا چگونگی تأثیر بر فعالیت مغز خویش را با مشاهده بازنمایی از آن فعالیت در زمان واقعی یاد بگیرند.
نوروفیدبك الكتروانسفالوگرافی از دهه ۱۹۷۰ میلادی وجود داشته است اما نوروفیدبك با استفاده از fMRI كه از تصویربرداری جهت بررسی فعالیت مغز استفاده می نماید پیشرفت تازه تری به حساب می آید.
نوروفیدبك با استفاده از fMRI هم مانند نوروفیدبك الكتروانسفالوگرافی غیرتهاجمی است اما با رویكرد الكتروانسفالوگرافی متفاوت بوده و وضوح بیشتری از آن بخش مغزیِ مورد مطالعه را عرضه می دهد.
در یك مطالعه قبلاََ همین تیم تحقیقاتی از fMRI بهره برده بودند تا نشان دهند وقتی افراد دارای سابقه اختلال افسردگی حاد احساس گناه یا "خود سرزنشی بیشتر از حد" را تجربه می كنند، ارتباط كمتری بین بخش های (ATL) و (SCC) در مغز خود دارند.
ارتباط بین نواحی مغز به میزان ارتباط آنها به منظور تبادل اطلاعات مربوط می شود. در مورد دو بخش ATL و SCC مغز، ارتباط آنها به تفسیر رفتارهای اجتماعی مربوط می شود.
برای این مطالعه محققان ۲۸ نفر را با سابقه اختلال افسردگی حاد برگزیده و به صورت تصادفی آنها را در دو گروه مداخله فعال و مداخله كنترلی قرار دادند.
در این مطالعه هر دو گروه می توانستند نوروفیدبك fMRI از فعالیت اتصال ATL-SCC خویش را در زمان واقعی روی یك صفحه كامپیوتر رنگی مشاهده كنند. همینطور كامپیوتر میزان اتصال ATL-SCC را به صورت دماسنج نشان می داد.
به نوشته سایت تخصصی مدیكال نیوز تودی، محققان با توجه در انتها این آزمایش ها دریافتند كه نوروفیدبك fMRI می تواند جایگزینی مناسب برای بیمارانی باشد كه به درمان های معمولی پاسخی ضعیف می دهند و در نهایت به بهبود عزت نفس در این بیماران كمك نماید.1398/08/11
11:39:12
5.0 / 5
4366
تگهای خبر: بیمار , پزشك , پزشكی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس