محققان سوئدی می گویند؛

سرطان سینه تهاجمی عامل افزایش ریسك مبتلا شدن به سرطان های دیگر در زنان

سرطان سینه تهاجمی عامل افزایش ریسك مبتلا شدن به سرطان های دیگر در زنان آرایش عروس: مطالعه جدید نشان میدهد بانوانی كه بین دو غربالگری عادی مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده می شوند با افزایش خطر سایر انواع سرطان ها هم روبرو هستند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، سرطان سینه ای كه بین دو غربالگری عادی كه هر ۱۲ ماه یكبار انجام می شود، تشخیص داده می شود حاكی از پیشرونده بودن و تهاجمی بودن سرطان است.
در این مطالعه، محققان موسسه كارولینسكا سوئد داده های مربوط به حدود ۱۵ هزار بیمار مبتلا به سرطان سینه را بررسی كردند. از بین این تعداد، ۱۷۷۲ بیمار مبتلا به سرطان سینه تهاجمی بودند.
پژوهشگران دریافتند زنان مبتلا به سرطان سینه تهاجمی احیانا قبلا یا پس از آن با مبتلا شدن به نوع دیگری از سرطان نظیر ریه، روده و پوست روبرو بودند.
در مقایسه با زنان فاقد سرطان سینه تهاجمی، این بیماران كه مبتلا به نوع دیگری از سرطان هم بودند سه برابر بیشتر دارای سابقه خانوادگی مبتلا شدن به انواع سرطان ها بودند.
«فلیكس گراسمن»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «این مساله مبین این است كه جهش های نادر ژنتیكی در سرطان های این افراد نقش دارند.»
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر برای شناسایی جهش های نادر ژنتیكی در رابطه با این نوع سرطان های تهاجمی تاكید دارند.


منبع:

1398/08/03
14:47:03
5.0 / 5
4555
تگهای خبر: بیمار , زنان , ژنتیك , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس