رئیس كمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین خبر داد؛

۲۰ هزار نیروی درمانی در كنار زائرین اربعین، ۱۷ هزار نیروی اورژانس

۲۰ هزار نیروی درمانی در كنار زائرین اربعین، ۱۷ هزار نیروی اورژانس آرایش عروس: رئیس سازمان اورژانس كشور از همكاری وزارت بهداشت ایران و عراق برای عرضه خدمات سلامت به زائرین اربعین حسینی اطلاع داد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، پیرحسین كولیوند، در حاشیه اولین همایش بین المللی بهداشت و درمان به مناسبت اربعین حسینی اظهار داشت: كادر درمانی ایران كه به كشور عراق اعزام شده است برپایه تفاهم نامه میان وزارت بهداشت ایران و عراق علاوه بر موكب های سلامت و مراكز ویژه ایران، در بیمارستان های عراق هم مستقر شده و به زائرین خدمات رسانی می كنند.
وی اضافه كرد: متخصصان ایرانی قلب، زنان، مغز و اعصاب، عمومی، جراحی، داخلی، گوش و حلق و بینی و ریه با استقرار در بیمارستان های كشور عراق به تمام زائرین اربعین حسینی خدمات رسانی می كنند.
رئیس كمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی ۹۸ افزود: كادر كنترل و جلوگیری از بیماری های واگیر و همینطور بهداشت و سلامت(محیط و تغذیه) ایران هم با كارت شناسایی وزارت بهداشت عراق در مسیرهای راهپیمایی، كنترل سلامت زائرین را با همكاری كشور میزبان انجام می دهند.
رئیس سازمان اورژانس كشور با اشاره به اینكه امسال با عنایت به پیشبینی افزایش تعداد زائرین اربعین حسینی منابع انسانی و پشتیبانی هم افزایش یافته است، اظهار داشت: در بعضی منابع ۲۰ تا ۲۵ درصد و در بعضی دیگر از منابع تا ۴۰ درصد افزایش داشته ایم.
وی با اشاره به اینكه ۱۷ هزار نیروی فوریت های پزشكی به زائرین اربعین خدمات رسانی می كنند، اضافه كرد: ۲۰ هزار نیروی درمانی در كنار نیروهای حاضر در مناطق مرزی به زائرین عرضه خدمات می كنند. همه مرزهای شرقی كشور كه میزبان زائرین كشورهای پاكستان و افغانستان هستند و مرزهای شمالی كشور تحت پوشش خدمات بهداشتی درمانی قرار دارند.
رئیس سازمان اورژانس كشور با اشاره به استقرار چهار بیمارستان تخصصی به منظور عرضه خدمات در بحران ها (بیوتروریسم، شیمیایی و هسته ای) در مرزهای غربی كشور، تصریح كرد: در هر یك از گذرگاه های مرزی سه بالگرد آماده خدمات رسانی است.
كولیوند اضافه كرد: در هر ۱۰ تا ۱۵ كیلومتر در راه زائرین اربعین حسینی در كشور، یك دستگاه آمبولانس و در هر ۳۰ كیلومتر یك دستگاه اتوبوس آمبولانس مستقر شده است. همینطور با برگزاری درمانگاه ها و بیمارستان های سیار و هم وجود دو فروند هواپیما كه به بیمارستان هوایی تبدیل گشته اند، به زائرین در حوادث احتمالی و موارد بیماری آنها خدمت رسانی می نماییم.
وی تصریح كرد: كاروان سلامت برای عرضه خدمات به زائرین اربعین حسینی به صورت رسمی روز دوشنبه از جوار مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهدای معزز به مسیرهای راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی اعزام می شوند.
وی با اشاره به برگزاری جلسه مشترك با سفرای كشورهای افغانستان، پاكستان و عراق در روز گذشته اظهار داشت: هماهنگی ها و برنامه ریزی های لازم به منظور همكاری برای عرضه خدمت به زائرین اربعین حسینی صورت گرفته است.
كولیوند افزود: برپایه تفاهم نامه ای كه با وزارت بهداشت عراق به امضا رسید پزشكان، متخصصان، نیروهای درمان، اعزام و دارو و تجهیزات پزشكی به كشور عراق ارسال می شوند و در چارچوب كارگروه های مشترك گروه های مدیریت بیماری های واگیر با اداره بهداشت عراق همكاری خواهند كرد.
وی با اشاره به افزایش مشاركت های مردمی با زائرین اربعین اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، كلینیك های سیار با ۳۵۰ متخصص داوطلب به كشور عراق اعزام كرده است كه در آنها درمانگاه های تخصصی دندانپزشكی و دیالیز مستقر است.
رییس سازمان اورژانس كشور اظهار داشت: با كسب مجوز از كشور عراق، ۳۵ دستگاه آمبولانس و هفت دستگاه اتوبوس آمبولانس به این كشور اعزام شده است و ۵۰ دستگاه آمبولانس و ۲۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس دیگر هم در مرزهای دو كشور مستقر هستند تا در صورت نیاز برای عرضه خدمت به عراق یا ایران اعزام شوند.

1398/07/13
14:33:50
5.0 / 5
4338
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بینی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس