مردی كه ۴۱ سال است خون می دهد

مردی كه ۴۱ سال است خون می دهد به گزارش آرایش عروس یكی از ركوردداران اهدای خون و جزو اهداكنندگان مستمر است؛ ۱۹ بهمن ۵۷ بود و ۱۴ سال سن داشت؛ زورش به نظامیان شاه نرسید، اما به بیمارستان رفت تا خون بدهد و هموطنان زخم خورده اش را نجات دهد و این ماجرا همچنان ادامه دارد...به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، مهندس علیرضا خونانی - یكی از ركورداران اهدای خون در كشور و از اهداكنندگان مستمر خون، اظهار داشت: من ۵۵ سالم می باشد و ۴۱ سال است كه تجربه اهدای خون دارم. به صورتی كه تابحال ۱۵۹ بار خون اهدا كرده ام و اگر خدا بخواهد باز هم این اقدام را انجام خواهم داد.

این اهداكننده مستمر خون اظهار داشت: در شرایط متعارف آقایان می توانند در سال چهار بار خون اهدا كنند. یعنی به ازای هر سه ماه، یكبار. برای خانم ها این برعكس است و در سال می توانند سه بار خون اهدا كنند؛ یعنی به ازای هر چهار ماه یكبار.

وی درباره تجربه اهدای خون خود، اضافه كرد: اولین باری كه خون اهدا كردم، ۱۴ سالم بود. در آن زمان در شرایط ویژه ای در كشور قرار داشتیم. اولین باری كه خون اهدا كردم، روز ۱۹ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ بود كه روزهای اوج درگیری های خیابانی بود. من یك جوان ۱۴ ساله بودم و زورم هم به كسی نمی رسید. منزل ما هم نزدیك یك بیمارستان بود و دقیقا محل جایی بود كه اوج درگیری های خیابانی در آنجا قرار داشت. بنابراین هم بیمارستان از بلندگو برای مجروحان طلب خون می كرد.

خونانی افزود: من نخستین كاری كه كردم رفتم و با اصرار خون اهدا كردم. این نخستین تجربه ام در اهدای خون بود. جالب است كه یك جوان ۱۴ ساله بودم و هنوز بالغ نشده بودم، اما وقتی كه خون اهدا كردم، به جای اینكه احساس ضعف داشته باشم، احساس شور و شعف داشتم. انگیزه خودباوری من در سن ۱۴ سالگی با اهدای نخستین خونم آغاز شد. وقتی از بیمارستان بیرون آمدم، احساس كردم قدم خیلی بلند است و زورم به همه نظامیان می رسد. تا امروز هم این انگیزه خودباوری نه تنها كم نشده بلكه اضافه هم شده است.

این اهداكننده مستمر خون كه در یك برنامه تلویزیونی صحبت می كرد، اضافه كرد: باید توجه كرد كه كسانی كه تجربه اهدای خون دارند، می توانند تا ۶۵ سالگی اهدای خون را ادامه دهند. من هم از آنجایی كه اهداكننده مستمر هستم می توانم این اقدام را انجام دهم.

وی همینطور اظهار داشت: در من بعنوان اهداكننده خون نه تنها تابحال ضعفی اتفاق نیفتاده است، بلكه احساس می كنم از نظر سلامتی، شكلی و بدنی، هنوز پیر نشده ام و موهایم سفید نشده است، فكر می كنم به علت انجام این امر خداپسندانه بوده است. اهدای خون می تواند شرایط یك بازسازی را در بدن آغاز كند كه در شرایط عادی این بازسازی كمتر است. بعنوان مثال می تواند غلظت خون را كه یك معضل در شهرهای بزرگ است، كنترل كند. ازاین رو به همه كسانی كه شرایط اهدای خون دارند، سفارش می كنم كه اینكار را انجام دهند و بطور قطع به سلامت خودشان هم كمك می كنند.
1398/06/28
20:33:09
5.0 / 5
4988
تگهای خبر: بدن , بیمار , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس