شمار جوانان مبتلا به سرطان روده در جهان افزایش یافته است

شمار جوانان مبتلا به سرطان روده در جهان افزایش یافته است به گزارش آرایش عروس متخصصان سرطان می گویند كه در كشورهای مختلف جهان شمار جوانانی كه گرفتار سرطان روده هستند افزایش یافته است.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، علل این پدیده هنوز روشن نیست با این وجود چند علت احتمالی برای آن برشمرده می شود.
طبق مطالعه جدیدی كه جامعه سرطان در آمریكا در نشریه تخصصی "Gut" منتشر نموده، در چندین كشور دنیا شمار افراد زیر ۵۰ سال مبتلا به سرطان روده افزایش پیدا كرده است. این بررسی اطلاعات مربوط به ابتلای بیماران ۲۰ تا ۴۹ ساله و هم از ۵۰ سال به بالا به بیماری سرطان روده را در بر می گیرد. این اطلاعات مربوط به بیماران در ۴۳ كشور جهان است.
قبل از این نشانه هایی در خصوص افزایش آمار بیماران مبتلا به سرطان روده كه جوان تر از ۵۰ سال هستند دیده شده بود. اما به قول میشاییل هوف مایستر، كارشناس اپیدمیولوژی (همه گیرشناسی) و علوم تغذیه از مركز پژوهش سرطان آلمان در هایدلبرگ، تحقیقاتی كه قبل از این انجام شده بود، محدود به یك كشور یا یك منطقه بودند.
تحقیق جدید اطلاعاتی جهانی به ما می دهد. بر طبق این پژوهش، در كره جنوبی بین سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ سالانه تنها حدود ۱۳ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر زیر ۵۰ سال مبتلا به سرطان روده می شدند. این كشور دارای بالاترین تعداد جوانان زیر ۵۰ سال مبتلا به سرطان روده بوده است. كمترین تعداد جوانان مبتلا به این بیماری را شهر چنای در هند با فقط ۳ و نیم نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر دارد. در آلمان این رقم كمتر از ۸ نفر از ۱۰۰ هزار نفر است.

سرطان روده مسن ترها را بیشتر تهدید می كند
ربكا زیگل، سرپرست تیم پژوهشی جامعه سرطان آمریكا در آتلانتا می گوید كه البته خطر مبتلا شدن به سرطان روده در مورد جوانان بسیار كمتر از سالمندان است. كشور اسلواكی با ۱۹۲ و نیم نفر از ۱۰۰ هزار نفر دارای بالاترین آمار سرطان روده سالمندان بوده و چنای با ۲۷ و نیم نفر از۱۰۰ هزار نفر كمترین شمار بیماران را دارد.
هوف مایستر از مركز پژوهش سرطان آلمان اعتقاد دارد كه با این حال، شمار بیماران سرطانی جوان نگران كننده است. پژوهش مزبور نشان داده است كه در عرض ۱۰ سال در ۱۴ كشور، آمار مبتلا شدن به سرطان روده در بین افراد زیر ۵۰ سال ثابت مانده، در سه كشور كاهش یافته و در ۱۹ كشور افزایش پیدا كرده است.

آندوسكوپی برای تشخیص سلامتی روده یا ابتلای آن به سرطان
درآمد مردم ۹ كشور از ۱۹ كشور یاد شده نسبتا بالاست. در این ۹ كشور همزمان با افزایش شمار جوانان مبتلا به سرطان روده تعداد سالمندان مبتلا به این بیماری كاهش یافته یا ثابت مانده است. این ۹ كشور عبارتند از استرالیا، دانمارك، آلمان، بریتانیا، كانادا، نیوزیلند، سوئد، اسلوونی و آمریكا.
هنوز اطلاعات زیادی درباره علت افزایش ابتلای جوانان به سرطان روده به دست نیامده است. متخصصان درباره عللی چون تغذیه مواد غذایی ای كه مواد شیمیایی به آنها اضافه شده یا تجویز آنتی بیوتیك برای كودكان بحث می كنند.

اضافه وزن بعنوان "دلیلی قابل قبول"
میشاییل هوف مایستر، كارشناس اپیدمیولوژی، می گوید كه "بخصوص اضافه وزن بعنوان دلیلی پذیرفتنی مطرح می شود". او می افزاید كه اما این دلیل هم هم اكنون بیشتر گمان است. او می گوید كه به هر حال گمانه زنی در زمینه های مختلف می تواند كاملا مثبت باشد چون پایه پژوهش های جدید را می توان بر آنها بنا نهاد.
هوف مایستر درباره كاهش شمار سالمندان مبتلا به سرطان روده می گوید كه آزمایش مدفوع و كولونوسكوپی (پس روده بینی) كه هم اكنون در خیلی از كشورها رایج و در دسترس می باشد به پیشگیری و هم درمان بیماری در مرحله اولیه آن بسیار كمك می نماید. در بعضی كشورها مانند آلمان به افراد بالای ۵۰ سال سفارش می شود كه برای كولونوسكوپی هر از چند گاه به پزشك متخصص رجوع كنند.
الان بحثی در سطح بین المللی در جریان است تا سن آزمایش كولونوسكوپی و مدفوع برای تشخیص ابتلای احتمالی به سرطان روده را كاهش دهند.
به گزارش دویچه وله، نویسندگان مطالعه مورد اشاره به پزشكان سفارش می كنند كه افراد زیر ۵۰ سالی كه در خانواده شان مورد مبتلا شدن به سرطان روده وجود داشته را برای آزمایش كولونوسكوپی و مدفوع نزد پزشك متخصص بفرستند.1398/06/18
23:31:21
5.0 / 5
4592
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس