رئیس مركز تحقیقات علوم اعصاب علوم پزشكی شیراز خبر داد

رونمایی از سیستم الكتروكورتیكوگرافی برای مبتلایان به تشنج

رونمایی از سیستم الكتروكورتیكوگرافی برای مبتلایان به تشنج آرایش عروس: رئیس مركز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشكی شیراز اعلام نمود كه هر هفته چهار تا پنج مورد جراحی تومور و نخاع با مانیتورینگ های مربوطه در این مركز انجام می شود.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، مجیدرضا فرخی در كنفرانس خبری روز شنبه، ۲۶ مرداد اظهار نمود: در گذشته تومورهای مغزی بدون شناخت برداشته می شد، اما امروز متخصصان دانشگاه علوم پزشكی شیراز با مانیتورینگ مبادرت به جراحی تومورهای مغزی و پاركینسون كرده اند كه توانسته امر درمان در حوزه علوم اعصاب را تسریع كند.
وی از رونمایی از سیستم الكتروكورتیكوگرافی در آینده ای نزدیك در مركز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشكی شیراز آگاهی داد و دستیابی به این تكنولوژی و روش پیشرفته درمانی را در شیراز قابل توجه دانست و اظهار داشت: این دستگاه طی ماههای آینده در این مركز رونمایی خواهد شد.
رئیس مركز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشكی شیراز ادمه داد: این سیستم برای بیماران گرفتار تشنج استفاده خواهد شد به طوریكه بیماران گرفتار تشنج با مانیتورینگ تحت درمان های دقیق و موثر در زمینه ارائه دارو و دیگر روش های پیشنهادی و تكمیلی قرار می گیرند.
فرخی اشاره كرد: در این روش، تفسیری كه از دستگاه یاد شده به دست می آید اهمیت بسیاری دارد و پزشك را به سمت درمان دقیق تر سوق می دهد.
او همینطور در قسمتی از سخنانش از آغاز سومین دوره مدرسه تابستان ترویج و انتشار علم در حیطه علوم اعصاب با محوریت تحریك مغزی آگاهی داد و اظهار داشت: آیین افتتاحیه این دوره امروز آغاز و تا دوشنبه ۲۸ مرداد ادامه دارد.
رئیس مركز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشكی شیراز با اشاره به اینكه این دوره از مدرسه تابستانه با حضور ۳۰ شركت كننده از ۱۰ دانشگاه كشور همچون تهران، اصفهان، جهرم، فسا و اهواز برگزار می شود، عنوان كرد: بررسی تحریك مغزی و نخاعی و كاربردهای آن در زمینه درمان و پژوهش از مهمترین رویكردهای این دوره است.
فرخی عنوان كرد: به دو نفر از شركت كنندگان كه موفق به ارائه طرح پژوهشی نوآورانه در این دوره شوند، جوایزی اهداء خواهد شد.
وی با اشاره به قسمتی از فعالیت های مركز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشكی شیراز نیز اظهار داشت: این مركز دارای رتبه برتر در میان مراكز علوم اعصاب كشور است كه هم اكنون فعالیت های پژوهشی قابل توجهی در دست اقدام دارد و هدف از اجرای آنها كاربردی شدن تحقیقات به منظور ترویج روش های تشخیصی دقیق تر و درمان های موثرتر است.
امیر سوار دشتكی، رئیس برج پژوهشی دانشگاه علوم پزشكی شیراز نیز در این نشست با اشاره به اینكه ماركرهایی برای درمان بیماری ها با چشم اندازی كه به فناوری برسد در حال بررسی است، اشاره كرد: پروژه های فناورانه با همكاری مركز علوم اعصاب و سایر مراكزی كه در حال كار هستند، انجام می شود.
منبع:

1398/05/26
22:35:21
5.0 / 5
4039
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس