تعطیلی چند ماهه تنها بیمارستان پردیس!

تعطیلی چند ماهه تنها بیمارستان پردیس! به گزارش آرایش عروس شهرستان پردیس در حدود ۱۷كیلومتری تهران واقع شده است و از غرب با تهران، ازشرق با دماوند، از شمال با شمیرانات و از جنوب با پاكدشت دارای مرز مشترك است. این شهرستان باآنكه نزدیك به پایتخت است اما حال خوشی از در سرانه های رفاهی، آموزشی و بهداشتی و درمانی ندارد به صورتی كه تنها بیمارستان این شهرستان، چند ماهیست تعطیل شده است.محمد قانبیلی رئیس شورای شهرستان پردیس در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینكه شهرستان پردیس شامل دوشهر پردیس و بومهن و چندین روستا است، اظهار نمود: شهر پردیس تقریباً یك شهر خوابگاهی است. ساكنان این شهر روزانه برای كار به تهران می آیند و بازمی گردند. طبق آمار سال ۹۵ حدود ۱۸۰ هزارنفر در این شهرستان ساكن بودند. اما امروزه به علت تحویل بخش از مساكن مهر، آمارهای غیررسمی از جمعیتی بین ۲۵۰ هزار تا ۳۰۰ هزارنفر خبر می دهد.

وی افزود: بخشی از جمعیت شهرستان شناور هستند. یعنی علاوه برجمعیتی كه برای كار به تهران می روند برعكس آن هم وجود دارد. به صورتی كه بخش زیادی از كارگرانی كه در حدود ۸۰۰۰ واحد كارگاهی در پردیس مشغول به كارند از تهران می آیند. همین امر منجر به تفاوت جمعیت شب و روز در این شهرستان شده است.

رییس شورای شهرستان پردیس در بخش دیگری از صحبت هایش به وضعیت حمل و نقل عمومی در این شهرستان اشاره نمود وگفت: حمل و نقل عمومی در این شهرستان به دوبخش درون شهری و برون شهری تقسیم می شود. وضعیت حمل و نقل درون شهری به واسطه تاكسی ها مناسب می باشد. چونكه شهر آنقدر گسترده نیست كه احتیاج به مدهای دیگر حمل ونقلی دیگر باشد. اما در حمل و نقل برون شهری با كمبود وسائط حمل و نقل عمومی مواجهیم.

قانبیلی با اشاره به اینكه در شهر بومهن خطوط مینی بوسرانی وجود دارد، اظهار داشت: در این شهر خط اتوبوسرانی به سمت تهران وجود ندارد و تعدادی ون هم در راه رودهن به تهران، در بومهن هم مسافرگیری می كنند. در شهر پردیس اما وضعیت اندكی بهتر است و خطوط اتوبوسرانی به سه نقطه از تهران سرویس می دهند.

وی در ادامه با اشاره به اینكه اگر مترو به پردیس كشیده شود اساسا خیلی از مشكلات حمل ونقلی مردم را حل خواهد كرد، اظهار داشت: قراردادی فیمابین شركت عمران پردیس، قرارگاه خاتم و وزارت راه و شهرسازی در همین راستا منعقد شده است. فاز صفر این طرح شروع شده و امیدواریم در سال ۹۸ هم وارد فاز یك شویم. همینطور بخشی از ۲۰۰۰ میلیارد تومان در بخشی از بودجه سال ۹۸ دیده شده و مابقی هم مقرر است توسط خود شركت عمران تامین اعتبار شود.

سرانه بهداشتی درمانی پردیس به شدت پایین است

قانبیلی در بخش دیگری از صحبت هایش به وضعیت سرانه های شهرستان اشاره نمود وگفت: شهرستان پردیس با این جمعیت یك تخت بیمارستانی ندارد. تنها یك بیمارستان خصوصی داشتیم كه آن هم به علت برخی مشكلات چندماهی تعطیل می باشد و به صورت كل می توان گفت سرانه بهداشتی درمانی در این شهرستان به شدت پایین است. این وضعیت در سرانه آموزشی هم دیده می شود؛ به صورتی كه مدارس در شهر بومهن دوشیفت و پرتراكم هستند. حتی وضعیت فضای ورزشی در محیط های آموزشی هم مناسب نمی باشد و حتی یك متر سرانه ورزشی در آموزش و پرورش شهرستان نداریم. این شرایط اندكی در شهر پردیس بهتر است.

وی افزود: مبحث دیگر معلمانی هستند كه در مدارس این دوشهر تدریس می كنند. این معلمان اكثراً از تهران برای تدریس می آیند و آموزش و پرورش هزینه زیادی برای ایاب ذهاب این افراد پرداخت می كند. یعنی ماهی حدود ۱۵۰ میلیون تومان، كه رقم كمی هم نیست. البته امسال در اداره كل آموزش و پرورش قراراست بیشتر معلمان محلی برای تدریس در مدارس شهر بومهن و پردیس جذب شوند.

رییس شورای شهرستان پردیس همینطور به سرانه فضاهای ورزشی اشاره نمود وگفت: در حوزه ورزشی هم سرانه بسیار پایین است. در بومهن كلاً دوسالن ورزشی بیشتر نداریم كه هردو سالن گرفتار مشكل مالكیت شده اند. ازاین رو در این عرصه به شدت ضعف داریم.پردیس؛ شهری دارای بیشترین مساكن مهر

این مقام مسئول با اشاره به اینكه پردیس دارای بیشترین مسكن مهر است، اظهار داشت: بیشتر از ۱۳۲ هزار واحد مسكن مهر در پردیس ساخته شده است كه حدود ۴۰ هزار واحد تحویل مالكین داده شده و باقی واحدها هم درحال تحویل است. دولت هم عزم جدی براین مبحث گذاشته است كه سال ۹۸ بخش عمده ایی از این مساكن را تحویل دهد.

قانبیلی در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به اینكه در سرانه های فضای سبز با استانداردها فاصله كمی داریم، اظهار داشت: شهرداری برای تامین فضای سبز در شهرهای پردیس و بومهن اقدامات خوبی انجام داده است. آبیاری این فضاها هم قطره ای بوده اما گاهی از چاه های حفر شده و رودخانه ها هم برای آبیاری استفاده می شود. از طرفی با اداره آب وفاضلاب قراردادهایی منعقد شده است كه بتوان در آینده از تصفیه پساب ها برای آبیاری فضای سبز بهره برد.
وی در ادامه خاطرنشان كرد: هم اكنون پارك مدیریت بحران در شهرستان وجود ندارد، اما مصوباتی برای راه اندازی آن در دستور كار داریم.
رییس شورای شهرستان پردیس به مدیریت بحران این شهرستان هم اشاره نمود و اظهار داشت: سوله مدیریت بحران در این شهر تعبیه شده اما امكانات این سوله ها پاسخگوی جمعیت ساكن نیست. در صددیم به استانداردهای لازم در این زمینه برسیم.

با كمبود نیروی انسانی در ادارت مواجهیم

وی در ادامه با اشاره به اینكه شهرستان پردیس شهرستان جدید التاسیسی بوده و عمرش كمتر از ۱۰ سال است، اظهار نمود: اداراتی كه در این شهرستان مستقر هستند اكثراً مستاجر شهرداری بوده و ساختمانی مختص به خود ندارند. از طرفی اغلب ادارات دارای كمبود نیروی انسانی هستند. برای مثال دوبخشداری در شهرستان پردیس وجود دارد كه یكی از این بخشداری ها تنها یك نیرو دارد و آن هم بخشدار است.

رییس شورای شهرستان پردیس افزود: سازمان برنامه و بودجه بایستی مجوز جذب نیروی انسانی به این ادارات بدهد اما متاسفانه این اجازه داده نمی گردد و این امر به معضلی برای شهرستان تبدیل گشته است.

قانبیلی در انتها صحبت هایش به حوزه انتخابیه شهرستان هم اشاره نمود وگفت: متاسفانه حوزه انتخابیه تهران، ری و شمیرانات و پردیس اسلامشهر در مجلس باهم یكی هستند. درصدد این هستیم كه این حوزه را از باقی شهرستان ها جدا نماییم تا در مجلس نماینده جدا داشته باشد. این مورد در نهایت به نفع شهرستان هم خواهد بود. همینطور این شهرستان نیازمند بخش مركزی است و در صورت تعیین بخش مركزی مشكلات در حوزه انتخابات حل خواهد شد.

به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، شهرستان پردیس با مساحت ۲۷۶ كیلومتر مربع از ۵۵ آبادی، روستا، نواحی كارگاهی، مناطق زراعی و دو شهر پردیس و بومهن تشكیل شده است. محدوده جغرافیایی این شهرستان از روستای «تلو» در «سرخه‏ حصار» شروع شده و تا انتهای بخش بومهن ادامه دارد. مطابق تقسیمات كشوری این شهرستان دارای ۲ بخش (بومهن و جاجرود) بوده و از دو شهر پردیس و بومهن متشكل شده است. این شهرستان با آغاز اجرای طرح های مسكن مهر به یكی از قطب های اجرای این پروژه ملی در كشور و استان تهران تبدیل شد. بر مبنای اعلام مسئولان امر، با آخر واگذاری واحدهای مسكن مهر جمعیت این شهرستان به ۶۰۰ هزار نفر می رسد.1398/03/10
13:40:15
5.0 / 5
4228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس