ارتباط جراحی آپاندیس با بیماری پاركینسون

ارتباط جراحی آپاندیس با بیماری پاركینسون آرایش عروس: بررسی ها نشان داده است جراحی برداشتن آپاندیس خطر مبتلاشدن به بیماری پاركینسون را سه برابر بالا می برد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، پزشكان در بررسی های اخیر دریافتند افرادی كه تحت جراحی آپاندیس قرار گرفته اند سه برابر بیشتر احتمال دارد به بیماری پاركینسون مبتلا شوند.
این متخصصان سوابق پزشكی ۶۲ میلیون بیمار در آمریكا را كه تحت عمل جراحی آپاندیس قرار گرفته بودند و باز افرادی كه این جراحی را انجام نداده بودند، مورد بررسی قرار دادند.
محققان مركز پزشكی كلیولند آمریكا اظهار داشتند: مطالعه اخیر در مورد علت مبتلاشدن به بیماری پاركینسون با محوریت آلفا سینوكلئین بوده؛ پروتئینی كه در مراحله اولیه شروع بیماری پاركینسون در دستگاه گوارش مشاهده می شود. بنا بر این است محققان سراسر جهان بخش های مختلف دستگاه گوارش همچون آپاندیس و نقش آن در بروز بیماری پاركینسون را مورد مطالعه قرار داده اند.
مطالعاتی كه قبل از این در مورد تاثیر جراحی آپاندیس بر خطر مبتلاشدن به بیماری پاركینسون انجام گرفته بود با نتایج متضادی همراه بوده است. بطور مثال در سال ۲۰۱۶ مطالعه انجام گرفته روی ۱.۵ میلیون نفر در دانمارك نشان داد افرادی كه تحت جراحی آپاندیس قرار گرفته اند در آینده با افزایش ناچیز خطر مبتلاشدن به بیماری پاركینسون روبرو هستند. از طرف دیگر، سال قبل میلادی مطالعه ای در سوئد انجام گرفت كه نشان داد جراحی برداشتن آپاندیس با خطر كمتر و تاخیر در مبتلاشدن به بیماری پاركینسون همراه می باشد.
بنابر گزارش مدیكال نیوز تودی، این دفعه متخصصان علوم پزشكی در آمریكا در یك بررسی بزرگتر روی اطلاعات پزشكی این بیماران دریافتند افرادی كه تحت عمل جراحی آپاندیس قرار گرفته اند، حداقل شش ماه بعد بیماری پاركینسون در آنان تشخیص داده شده است. از میان حدود ۴۸۸ هزار و ۱۹۰ بیمار كه تحت این عمل جراحی قرار گرفته اند ۴۴۷۰ نفر به بیماری پاركینسون مبتلا شده اند.
منبع:

1398/02/21
14:27:46
5.0 / 5
4234
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس