سرنوشت هواداران بازداشتی پرسپولیس و سپاهان چه شد؟

سرنوشت هواداران بازداشتی پرسپولیس و سپاهان چه شد؟ به گزارش آرایش عروس اخطار درباره افزایش مصرف گل، دلیل سیل لرستان چیست؟، ˮطب سوزنیˮ و ˮنخ درمانیˮ در درمان چه بیماری هایی موثرند؟، افزایش نرخ كرایه تاكسی برپایه میزان تورم، انتقاد بهزیستی از سازمان حمایت برای عدم تعیین «شهریه » جدید مهدهای كودك، دلیل سیل لرستان چیست؟ و... از مهمترین عناوین خبری سرویس اجتماعی ایسنا در هفتمین روز از اردیبهشت ماه هستند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
هشدار درباره افزایش مصرف گل / كشف ۲۶۰۰ كیلوگرم مواد مخدر در پایتخت پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از كشف ۲۶۰۰ كیلوگرم انواع مواد مخدر از آغاز سال جاری تابحال اطلاع داد.
بخشنده با اشاره به اینكه در سال ۹۷ بیشتر از ۱۰ هزار معتاد متجاهر جمع آوری شدند كه حدود ۸۵ درصد آنها به مراكز بازپروری منتقل شده اند، اضافه كرد: مابقی هم به علت بیماری های خاص و شرایط خاص باید تحت نظر ویژه قرار بگیرند كه امیدوارم امكانات لازم از جانب دستگاه های مذكور در این زمینه فراهم گردد. متأسفانه مصرف گل در پایتخت افزایش داشته كه این شیوع بیشتر در بین جوانان است، ازاین رو خانواده ها باید نظارت بیشتری بر فرزندان خود داشته باشند.
بررسی مبحث كرایه تاكسی در جلسه هیأت دولت؛ فردا پیروز حناچی، شهردار تهران عنوان نمود كه مبحث افزایش قیمت كرایه تاكسی ها را در جلسه فردای هیأت دولت مطرح خواهد نمود.
وی در مورد وضعیت كرایه های رانندگان تاكسی كه با وجود گذشت دو ماه از سال هنوز افزایش نیافته است، عنوان كرد: دولت ابلاغ كرده است كه افزایش قیمت ها باید هماهنگ شده باشد كه فردا در جلسه هیأت دولت مطرح می شود.

افزایش نرخ كرایه تاكسی بر مبنای میزان تورم مرتضی ضامنی، مدیر عامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور با اشاره به اینكه در غالب شهرهای كشور نرخ تورم اعلامی از جانب بانك مركزی مبنای افزایش كرایه ها قرار داده می شود، اظهار داشت: با این وجود در بعضی از شهرها رانندگان پیشنهاد دادند كه كرایه ها افزایش داده نشود و آنان به منظور رقابت با سایر عرضه دهندگان خدمات در این بخش با همان نرخ كرایه قبلی به فعالیت خود ادامه دهند.
وی در مورد افزایش نرخ كرایه تاكسی اظهار نمود: فرایند افزایش نرخ كرایه طبق قانون فرایند مشخصی است؛ به صورتی كه شهرداری ها باید كرایه تاكسی ها را در اسفندماه هرسال كارشناسی و در چارچوب لایحه تنظیم كنند سپس این لایحه به شورای اسلامی شهر فرستاده می شود و بعد از تأیید و تصویب شورا به فرمانداری ارسال خواهد شد. در نهایت بعد از تصویب در فرمانداری این مصوبه قابل اعمال می شود.
انتقاد بهزیستی از سازمان حمایت برای عدم تعیین «شهریه » جدید مهدهای كودك سید منتظر شبر، سرپرست دفتر امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی كشور از عدم همكاری سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان با سازمان بهزیستی برای تعیین نرخ جدید شهریه مهدهای كودك در سال جدید انتقاد نمود.
وی با اشاره به اینكه بر مبنای دستورالعمل ها، سازمان بهزیستی و سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان باید با یكدیگر قیمت شهریه مهدهای كودك را برای استان های مختلف كشور تعیین كنند، اضافه كرد: این قیمت برای سراسر كشور قیمت واحدی نیست. قبلاً سازمان بهزیستی و سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان در این مورد تصمیم می گرفتند، اما الان باید نرخ شهریه مذكور به ستاد تنظیم بازار كشور برود. با این وجود تا این لحظه قیمتی اعلام نشده است.
دلیل سیل لرستان چیست؟ مهران زند، عضو هیأت علمی پژوهشكده حفاظت خاك و آبخیزداری با اشاره به اینكه از ۴ تا ۱۳ فروردین حوضه كشكان لرستان، ۲۹۰ میلیمتر بارش دریافت كرد، اظهار داشت: در لرستان تداوم بارش سبب تشدید ویرانی سیل شد.
شروع سال نوی خورشیدی در استان لرستان با فعالیت دو سامانه بارشی قوی و گسترده همراه بود كه تقریباً تمامی استان را تحت تأثیر قرار داد و منجر به سیلاب های بزرگ و ویرانگر شد. با عنایت به وسعت بزرگ و دامنه فراگیر خسارات وارده به زیرساخت های اقتصادی، منابع طبیعی، كشاورزی و… استان لرستان، تابحال اظهار نظرهای متفاوتی در مورد بی سابقه یا دوره بازگشت این بارش های سنگین طرح شده است.
حذف دفترچه بیمه سلامت در ۶۰۵ بیمارستان دولتی مهندس طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ضمن اشاره به چالش های سازمان های بیمه گر در بحث تولید علم و همینطور تأمین منابع مالی، درعین حال بر ضرورت كاهش سهم مردم در پرداخت هزینه های سلامت تصریح كرد و اظهار داشت: سلامت مردم نباید به منابع عمومی وصل شود.
وی در كنفرانس ملی بیمه سلامت؛ پوشش همگانی و مدیریت منابع مالی كه با حضور وزیر بهداشت و در محل بیمارستان قلب شهید رجایی برگزار شد، اظهار داشت: حذف دفترچه و جایگزینی كد در ۶۰۵ بیمارستان دولتی هم شكل گرفته است. همینطور در ۶ استان مازندران، زنجان، گیلان، فارس، آذربایجان غربی و گلستان نظام ارجاع و پزشك خانواده در حال به سرانجام رسیدن است.
نقش ماماها در افزایش نرخ رشد جمعیت كشور سعید نمكی، وزیر بهداشت با اشاره به اینكه جمعیت كشور سیر نزولی پیدا كرده و این مورد بسیار درست است، اظهار داشت: در این زمینه ماماها می توانند بعنوان مهم ترین ابزار به كار گرفته شوند و موضوعاتی نظیر مراقبت های پیش از زایمان، مراقبت از زنان و پیشگیری از مرگ و میرهای ناشی از حاملگی نقش بسزایی داشته باشند.
وی در حاشیه همایش روز ماما در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه نظام بهداشتی و درمانی ما در میان ۲۲ كشور شرق مدیترانه بعنوان یكی از الگوهای بسیار پیشرفته و مترقی، تلقی می شود؛ به صورتی كه خیلی از كشورهای منطقه تلاش می كنند از الگوهای ما برای توسعه زیرساخت های بهداشتی خود استفاده كنند.
"طب سوزنی" و "نخ درمانی" در درمان چه بیماری هایی موثرند؟ با ترویج درمان های غیر دارویی، طب سوزنی یكی از طریق های كنترل و درمان بیماری شناخته می شود و متقاضیان درمان با این شیوه درمانی پزشكی هم كم نیستند؛ نوعی از پزشكی كه خواستگاه آن به كشورهای شرقی بخصوص چین بازمی گردد.
دكتر پیرمرادی، بازرس انجمن علمی طب سوزنی ضمن تاكید بر ضرورت درست شناساندن این طب و عدم اغراق در كارایی و درمان ناشی از آن، اظهار داشت: طب سوزنی نوعی از درمان است كه برای درمان میگرن، فلج صورت، آلرژی ها، روده تحریك پذیر، چاقی و دردهای ناحیه گردن، كمر و زانو می تواند بكار گرفته شود. همینطور در بیماری هایی مانند فشار خون و دیابت می تواند نقش كنترل كننده ایفا كرده و در كنار درمان دارویی از طب سوزنی هم استفاده گردد اما تاكید ما بر این است كه درباره اقدامات اثربخش این شاخه از پزشكی، بزرگ نمایی یا كوچك نمایی صورت نگیرد.
به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، پر بازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته هم به شرح زیر است:
دلیل سیل لرستان چیست؟
تصمیم ناجا برای كاهش جانباختگان سوانح رانندگی
چرا مبتلایان به آلرژی فصلی گرفتار سردرد می شوند؟
"طب سوزنی" و "نخ درمانی" در درمان چه بیماری هایی موثرند؟
اخطار درباره افزایش مصرف گل / كشف ۲۶۰۰ كیلوگرم مواد مخدر در پایتخت1398/02/08
10:26:30
5.0 / 5
4419
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس