استاتین عامل مبتلاشدن به دیابت نوع دو

استاتین عامل مبتلاشدن به دیابت نوع دو آرایش عروس: محققان در بررسی های خود بر ارتباط جدی میان مصرف داروی ˮاستاتینˮ و خطر مبتلاشدن به دیابت نوع دو تاكید نمودند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: ارتباط میان مصرف داروی استاتین و خطر مبتلاشدن به دیابت نوع دو بیشتر از آنچه در گذشته بر آن تاكید شده، جدی است.
محققان هلندی در بررسی جدید خود به مطالعه روی ۸۵۶۷ زن و مرد با میانگین سنی ۶۴ سال پرداختند. هیچ یك از این افراد در زمان شروع مطالعه به دیابت مبتلا نبوده و از داروی استاتین مصرف نمی كردند.
در مدت ۱۵ سال سپس شروع مطالعه حدود ۱۲ درصد از این افراد مصرف داروی استاتین را آغاز كردند كه برای مدت زمان یك سال ادامه پیدا كرد. محققان مشاهده نمودند ۷۱۶ نفر از افراد در این گروه به بیماری دیابت مبتلا شدند.
محققان با در نظر گرفتن فاكتورهایی همچون سن، جنسیت، سابقه خانوادگی مبتلاشدن به دیابت و بسیاری عامل دیگر دریافتند: مصرف داروهای استاتین با افزایش ریسك مقاومت به انسولین و قند خون بالا مرتبط می باشد و احتمال مبتلاشدن به دیابت نوع دو را حدود ۳۸ درصد بیشتر می كند.
به گزارش آرایش عروس به نقل از نیویورك تایمز، محققان همین طور مشاهده كردند: احتمال مبتلاشدن به دیابت در افرادی كه گرفتار اضافه وزن یا چاقی هستند و از این دارو مصرف می كنند، بیشتر است.1397/12/17
00:29:37
5.0 / 5
4833
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس