امكان تهیه داروهای تك نسخه ای در هلال احمر با ارز دولتی

امكان تهیه داروهای تك نسخه ای در هلال احمر با ارز دولتی آرایش عروس: مدیرعامل سازمان تداركات پزشكی هلال احمر از فراهم شدن تهیه داروهای تك نسخه ای با ارز دولتی آگاهی داد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، علی فرجی در نشست خبری قبل از ظهر امروز خود در مورد اقدامات انجام شده از طرف سازمان تداركات پزشكی در مورد آخرین وضعیت پرونده یاسین رامین اظهار نمود: پرونده آقای رامین در مرحله صدور رای است و منتظر صدور رای هستیم. ضمن اینكه با عنایت به اینكه این یك تخلف اداری بوده، پرونده ای در این خصوص در دیوان محاسبات باز تشكیل شده است.
وی اشاره كرد: در مورد شیرخشك های فاسد باز عرض كردم كه پرونده ای در مورد شیرخشك های فاسد وجود ندارد.
مدیرعامل سازمان تداركات پزشكی جمعیت هلال احمر با اشاره به اینكه موفق شدیم مجوز واردات داروهای مورد نیاز كشور و مورد نیاز داروخانه های خودمان را از سازمان غذا و دارو ستاندن نماییم، اظهار داشت: این داروها توسط شركت سها كیش وارد كشور می شود.
وی همین طور از فراهم شدن امكان درخواست دارو در داروخانه مركزی هلال احمر آگاهی داد و اظهار داشت: مرجع تشكیل پرونده در همان محل داروخانه مركزی تعیین شد و دیگر نیازی به رفت و آمد به سازمان غذا و دارو نیست و ما خودمان پرونده ها را تشكیل می دهیم و سپس دریافت مجوز از غذا و دارو توسط شركت سها كیش آنرا وارد می نماییم.
وی با اشاره به فراهم شدن امكان تهیه داروهای تك نسخه ای با ارز دولتی اشاره كرد: اگر بنا بود این داروها با ارز آزاد وارد كشور شود قیمت آن چند برابر شده و فشار زیادی به مردم وارد می شد، اما خوشبختانه با هماهنگی بانك مركزی این اقدام انجام شده و چرخه واردات داروهای تك نسخه ای برمبنای قانون و با ارز دولتی در حال انجام می باشد.
فرجی درباره وضعیت دپوی دارو و نگهداری آن در انبارهای این سازمان باز اظهار داشت: بطور نسبی آنچه كه مورد نظر ما بوده انجام شده، در مواردی واردات دارو هم داشته ایم و خوشبختانه در روزهای نوروز، فروردین ماه و اردیبهشت ماه مشكلی برای تأمین دارو نداریم و به جز اقلامی كه همیشه كمبود كشوری داشتیم در تأمین مابقی اقلام مشكلی وجود ندارد.
وی در مورد تولید و ساخت تجهیزات و لوازم پزشكی باز اظهار داشت: تولید سرنگ ما ادامه دارد و سالانه بیشتر از شش میلیون آنژیوكت باز تولید خواهیم كرد. در مورد تولید صافی ها و ملزومات دیالیز باز به سبب مشكلاتی كه در گمرك وجود داشت، وقفه ای در تولید به وجود آمد كه خوشبختانه با حل این مشكلات تولید از سر گرفته شده و ما برای جبران این عقب ماندگی سرعت تولیدمان را افزایش داده ایم.
وی درباره تولیدات داروسازی شركت سها باز اظهار داشت: داروی هورمونی لتروزول را تولید كرده ایم كه خوشبختانه این امر سبب می شود تا از واردات این دارو در آینده كاسته شود. همین طور در مورد پلت های دارویی باز قول هایی داده بودیم كه در سه ماهه نخست ۹۸ تولید آن رسماً آغاز خواهد شد.
وی درباره میزان ذخیره دارو در سازمان تداركات پزشكی هلال احمر باز اظهار داشت: هم اكنون بیشتر از ۶۰ میلیارد ذخیره دارو داریم كه تأمین و ذخیره آن ادامه دارد.
فرجی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینكه داروی تك نسخه ای چیست؟ اظهار داشت: داروی تك نسخه ای یعنی دارویی كه در داخل كشور وجود ندارد و پزشك تجویز می كند كه بیمار حتماً باید از آن دارو استفاده نماید. دستور پزشكی در وزارت بهداشت بررسی شده و ما آنرا وارد كشور می نماییم كه به آن ارز دولتی تعلق می گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینكه اجازه نخواهیم داد تا تحریم ها وضعیت تأمین دارو را گرفتار مشكل كند، اظهار داشت: گرچه این تحریم ها سبب شده تا فرآیند انتقال پول مشكل پیدا كند، اما ما راه جایگزین آنرا پیدا خواهیم كرد و جای هیچ نگرانی برای مردم وجود ندارد.
وی درباره تأمین داروهای تالاسمی باز اظهار داشت: برای تأمین داروهای این بیماری مشكلی نداریم.
فرجی درباره ساعات كار داروخانه های هلال احمر باز اظهار داشت: داروخانه مركزی هلال احمر در ایام تعطیل نوروز از ساعت ۸ تا ۱۳ فعال بوده و در ایام غیر تعطیل از ساعت ۷: ۳۰ تا ۱۶: ۳۰ فعالیت خواهدنمود. داروخانه تهرانپارس باز در روزهای تعطیلات رسمی نوروز تعطیل می باشد و در ایام غیر تعطیل از ساعت ۷: ۳۰ تا ۱۳ فعال خواهد بود.1397/12/14
14:38:45
5.0 / 5
4353
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس