معاون وزیر بهداشت مطرح كرد:

موفقیت ایران در مهار بیماری تراخم پیش از برنامه WHO

موفقیت ایران در مهار بیماری تراخم پیش از برنامه WHO آرایش عروس: معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به برنامه سازمان بهداشت جهانی برای كنترل تراخم تا سال ۲۰۲۰گفت: خوشبختانه ایران توانسته زودتر ازبرنامه هدف این سازمان موفق به مهار این بیماری عفونی چشمی شود.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، علیرضا رئیسی بامداد پنجشنبه در یازدهمین جشنواره علوم بینایی كه در بیمارستان فارابی برگزار شد، اظهارداشت: هر دستاوردی كه در حوزه سلامت كشور شاهد آن هستیم، ناشی از شبكه بهداشتی است كه آنرا اجرا كرده ایم.
وی با اشاره به وجود بیشتر از ۱۸ هزار خانه بهداشت در كشور، افزود: الان بیشتر از ۲ هزار و ۷۰۰ مركز جامع سلامت و ۵ هزار پایگاه سلامت مشغول نمایش خدمات بهداشتی و درمانی به مردم در سراسر كشور هستند.
معاون وزیر بهداشت همین طور از فعالیت بیشتر از ۳۰ هزار بهرورز برای نمایش خدمات ادغام یافته در حوزه سلامت آگاهی داد و اظهار داشت: الان بیشتر از ۹۷ درصد مردم كشور به آب سالم دسترسی دارند كه این از ثمرات شبكه بهداشتی كشور است.
ایشان سپس به بیماری تراخم كه نوعی عفونت چشمی است اشاره نمود و اضافه كرد: این بیماری در ۴۴ كشور دنیا وجود داشته و بیشتر از ۳۰۰ میلیون نفر گرفتار آن هستند.
رئیسی با بیان این مطلب كه تابحال ۸ كشور موفق شده اند گواهی مهار این بیماری را دریافت نمایند، اظهارداشت: سه كشور آن در منطقه آفریقا و آسیا قرار دارند كه شامل عمان، مراكش و جمهوری اسلامی ایران است و این افتخار بزرگی است كه حاصل سال ها تلاش در شبكه بهداشت كشور بوده است.
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینكه الان كشورهایی همچون سودان، سومالی، پاكستان و مصر درگیر تراخم هستند، تاكید كرد: در بعضی از كشورها همچون افغانستان باز هنوز سازمان بهداشت جهانی برای مهار این بیماری برنامه ای ندارد.
رئیسی با اشاره به برنامه سازمان بهداشت جهانی برای كنترل تراخم تا سال ۲۰۲۰ اضافه كرد: پیش بینی می شود سازمان بهداشت جهانی بتواند به ۸۰ درصد اهداف كنترل این بیماری در دنیا برسد، در حالیكه ما سال ها قبل توانسته ایم این بیماری را كنترل و مهار نماییم و این نشان از قدرت شبكه بهداشت و نظام سلامت ایران است.

1397/12/03
12:31:06
5.0 / 5
4234
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بینی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس