سفارش هایی برای خلاصی از افسردگی

سفارش هایی برای خلاصی از افسردگی آرایش عروس: افرادی كه به افسردگی مبتلا هستند امكان دارد احساس ناراحتی،  اضطراب، پوچی، ناامیدی، درماندگی، بی ارزشی، شرمساری یا بی قراری داشته باشند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، این افراد امكان دارد اشتیاق خودرا در انجام فعالیت هایی كه زمانی برایشان لذت بخش بوده از دست بدهند، نسبت به غذا بی میل و كم اشتها شوند، تمركز خودرا از دست بدهند، در به خاطر سپردن جزئیات و تصمیم گیری گرفتار مشكل شوند، در روابط خود به مشكل برخورد كنند، به فكر خودكشی بیافتند، قصد انجام آنرا داشته باشند یا حتی خودكشی كنند.
افسردگی هم چنین امكان دارد موجب بی خوابی، خواب بیش از اندازه، احساس خستگی و كوفتگی، مشكلات گوارشی یا كاهش انرژی بدن شود.
بنابر گزارش دویچه وله، دست كم یك پنجم مردم دنیا یكبار در عمرشان مبتلا به افسردگی می شوند. متخصصان در این مطالعه معتقدند كه سومین دوشنبه ماه ژانویه، افسرده كننده ترین روز تمامی سال است.
بدین منظور در این مطلب ۱۰ راهكار مفید و طبیعی برای مقابله با افسردگی را با شما در بین می گذاریم:
تغذیه
به تغذیه تان اهمیت بدهید و از تغذیه سالم بهره ببرید. سبزی ها، میوه، ماهی و روغن های سالم را بیشتر در برنامه غذایی تان بگنجانید. به تغذیه تان تنوع ببخشید. حتی در دورانی كه گرفتار استرس و فشار زمان هستید تغذیه سالم را فراموش نكنید. در ضمن از مصرف مشروبات الكلی، دخانیات، شكر، آرد سفید و نشاسته خودداری كنید.
حركت
درست زمانی كه احساس بی حوصلگی و خستگی می كنید، ورزش می تواند به شما حس خوبی ببخشد. فعالیت بدنی موجب می شود گردش خون در مغز بهتر صورت بگیرد و هورمون های شادی بخش سروتونین و دوپامین بیشتر ترشح شوند. سفارش می شود كه بدین منظور ۳۰ دقیقه در روز ورزش كنید.
استشمام هوای تازه در بیرون خانه
تا جایی كه می توانید در هوای تازه و آزاد حركت كنید. هم فعالیت ورزشی، هم نور تأثیر مهمی در مقابله با افسردگی دارند. حتما نباید هوا آفتابی باشد، چون نور معمولی روز، حتی وقتی هوا ابری است، به قدر كافی دارای پرتوی فرابنفش است. افزون بر این، حركت در هوای آزاد موجب تقویت سیستم دفاعی بدن می شود. به جهت اینكه انگیزه بیشتری پیدا كنید با دوستانتان قرار بگذارید.
خواب كافی
خواب مرتب، كافی و تجدیدكننده قوا برای سلامت جسمی و روانی مهم می باشد. انسان به صورت متوسط نیاز به هفت ساعت خواب دارد. البته میزان نیاز افراد به خواب می تواند متفاوت باشد. برای آنكه بتوانید شب به خوبی بخوابید و با خستگی طول روز مقابله كنید، بهتر است از خواب میان روز بپرهیزید یا حداكثر ۳۰ دقیقه ظهر بخوابید.
تمرین ذهن آگاهی یا حضور در لحظه
به جای درگیری با افكار منفی و گم شدن در آنها، ذهن تان را بیشتر روی همین جا و هم الان متمركز كنید و اطراف تان را با آگاهی بیشتری دریابید. برای نمونه ببینید وقتی دست هایتان را می شویید آبی كه روی پوستتان می ریزید چه حسی به شما می دهد. "ذهن آگاهی" یا "حضور در لحظه" (Mindfulness) كمك می نماید تا آرامش بیابید.
گیاهان ضد افسردگی
گل راعی (سرده) تنها گیاه دارویی است كه تاثیر ضد افسردگی آن ثابت شده است. متخصصان تا مدتی پیش این دارو را برای درمان افسردگی خفیف یا متوسط تجویز می كردند. در این میان بعضی از آنان به این نتیجه رسیده اند كه این گیاه به درمان افسردگی شدید هم كمك می نماید. اما قبل از استفاده از این گیاه باید با پزشك مشورت كرد.
تمدد اعصاب
برای كاهش استرس زندگی تان از تكنیك های مختلفی استفاده كنید كه بعنوان كاهش دهنده استرس شناخته شده اند. برای نمونه می توانید به صورت مرتب به مدیتیشن (درون پویی، مراقبه) بپردازید. این تكنیك ها از استرس شما می كاهند و نیروی حیات را به شما بازمی گردانند.
صحبت با خانواده و دوستان
با روشنی و صراحت درباره افسردگی با خانواده و دوستان تان حرف بزنید، در این باره كه چه احساس می كنید. خواهید دید كه تفاهم نشان می دهند. امكان دارد كارهای مشخصی باشد كه بتوانند برای شما انجام دهند. گاه كافی است با تكان دادن سر به شما بگویند درك تان می كنند. گاه كافی است شما را در آغوش بگیرند.
خروج از چرخه افسردگی
مشخصه افسردگی افكار منفی ای است كه در دایره ای می چرخند و تكرار می شوند. اهتمام كنید به افكارتان بنگرید، بپرسید این افكار از كجا می آیند. هر گاه دیدید كه دوباره مشغول افكار منفی هستید به خود "ایست!" بگویید. افكار منفی را متوقف كنید و به جای آن افكاری مثبت را بنشانید.
نظم دادن به زندگی روزمره
نظم و ساختار زندگی روزمره تان را حفظ كنید یا از نو بسازید. همه چیزهایی كه در گذشته موجب خوشی و لذت برایتان بودند را تا جایی كه می شود نگاه دارید. برای نمونه پیاده روی روزانه یا دیدار هفتگی با دوست یا خانواده را. صرف وعده های غذا در ساعاتی معین هم به زندگی روزمره نظم و ساختار می بخشد.

مترجم و دبیر خبر: معصومه انصاری


1397/11/02
14:06:32
5.0 / 5
4066
تگهای خبر: استرس , بدن , بینی , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس