صافی دیالیز اطفال در هلال احمر تولید شد

صافی دیالیز اطفال در هلال احمر تولید شد به گزارش آرایش عروس مدیرعامل سازمان تداركات پزشكی جمعیت هلال احمر از دریافت پروانه و تولید صافی دیالیز اطفال در ۲ سایز F۴ و F۴۰ اطلاع داد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دكتر علی فرجی با بیان این خبر اظهاركرد: از آنجائیكه صافی دیالیز حیاتی ترین محصول برای بیماران مزمن كلیوی بخصوص اطفال است، این سازمان با نیاز سنجی های انجام شده از واحدهای درمانی همو دیالیز اطفال در سراسر كشور كه متوسط مصرف سالیانه این نوع صافی های دیالیز را حدود ۴۰ هزار صافی اعلام نموده اند، تولید این نوع از صافی های دیالیز را در اولویت قرار داد.
وی افزود: جدیدترین صافی دیالیز اطفال در هلال احمر منطبق با استانداردهای بین المللی در داخل كشور تولید می شود و دارای نشان CE اروپا است.
دكتر فرجی با اشاره به اینكه این اولین پروانه تولید رسمی صافی دیالیز مخصوص اطفال در شركت تجهیزات پزشكی هلال ایران است، توضیح داد: با دریافت این پروانه جدید، كار تولید این نوع از صافی دیالیز اطفال در دو سایز F4 و F40 از هفته جاری در شركت تجهیزات پزشكی هلال ایران وابسته به این سازمان شروع شده است.
این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر تصریح كرد: از خصوصیت های این صافی دیالیز جدید بهبود شاخص های كیفی صافی از قبیل سازگاری عالی آن با خون، میكروآندولاسیون فیبر برای جریان موثر محلول دیالیز، ضریب تصفیه (UF) بهتر و تصفیه عالی سموم كوچك مولكول اورمیك به طور بهینه در جریان خون است.
وی اظهار داشت: طبق اطلاعات ارزیابی شده موجود ۵۰ درصد موارد نارسایی كلیه در كودكان بیماری های مادرزادی و ارثی همچون (اختلال جنینی در رشد كلیه ها، رفلاكس نفروپاتی (برگشت ادرار)، بیماری های كیستی كلیه) و بیماری های اكتسابی از جمله(عفونت های كلیه، بیماری های التهابی كلیه و سندرم همولیتیك اورمیك) است كه این اطفال برای درمان بیماری های خود هنگام انجام همودیالیز (دیالیز خونی) نیازمند استفاده از صافی دیالیز اطفال هستند.
ظرفیت تولید سالانه بیشتر از ۲میلیون صافی دیالیز
مدیرعامل سازمان تداركات پزشكی جمعیت هلال احمر به ظرفیت تولید سالانه بیشتر از ۲ میلیون صافی دیالیز در دو نوع (Low Flux) و (High Flux) در شركت تجهیزات پزشكی هلال ایران وابسته به سازمان تداركات پزشكی اطلاع داد و اظهار داشت: این دو نوع صافی دیالیز، محصولاتی استریل، یكبار مصرف، غیر تب زا و زیست سازگار هستند.
«صافی های دیالیز تولیدی شركت تجهیزات پزشكی هلال ایران دارای فیبرهای توخالی و نیمه تراوایی است كه با استفاده از پدیده انتشار (Diffusion) مواد زائد با وزن مولكولی كوچك مانند اوره و نظایر آنرا از خون جدا می كند و آنها بعد از عبور از میان الیاف نیمه تراوا و ورود به مایع دیالیز از بدن خارج كرده باعث تصفیه خون می شوند.»
شركت تجهیزات پزشكی هلال ایران بعنوان یكی از مجتمع های صنعتی در زمینه تولید تجهیزات پزشكی یكبار مصرف است كه با استفاده از تكنیك های نوین، بهره مندی از دانش روز دنیا، بهره مندی از ماشین آلات مدرن و رعایت الزامات محیطی توانسته است با توسعه و تولید محصولات جدید در جهت رفع نیازهای بیماران خاص نقش مهمی را ایفا نماید.
طبق گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان تداركات پزشكی، محصولات تولیدی این شركت شامل تولید انواع صافی دیالیز در سایزهای مختلف، انواع سرنگ، سرسوزن های دندانپزشكی و زیر جلدی، سرنگ انسولین، آنژیوكت، ست سرم، میكروست، فیلتر لكوسیت، سوزن فیستولا، ست دیالیز، كارتریج و كیسه بی كربنات سدیم و … می باشد.1397/10/19
14:15:15
5.0 / 5
4514
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس