محققان دانماركی پی بردند؛

ارتباط مبتلاشدن به عفونت در جوانی و ریسك بیماری روانی

ارتباط مبتلاشدن به عفونت در جوانی و ریسك بیماری روانی آرایش عروس: محققان دریافتند عفونت در دوره كودكی یا نوجوانی فرد را در مبتلاشدن به مشكلات سلامت روان لطمه پذیر می كند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، محققان دانشگاه آرهوس دانمارك دریافتند كودكانی كه به سبب عفونت بستری می شوند ۸۴ درصد بیشتر با ریسك مبتلاشدن به اختلال روانی و ۴۲ درصد بیشتر با ریسك بالا تجویز دارو برای درمان اختلال شان روبرو هستند.
دكتر «اوله كوهلر فرزبرگ»، سرپرست تیم پژوهش، در این باره می گوید: «ارتباط عفونت با اختلالات روانی در مغز در حال رشد نشان داده است كه بین بدن و مغز ارتباط تنگاتنگی وجود دارد.»
یافته ها نشان داد این ریسك در مورد عفونت های شدیدتر كه نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد بیشتر است. اما عفونت های با شدت كمتر هم كه با دارو درمان می شوند با افزایش ریسك اختلالات روانی مرتبط هستند.
فرزبرگ در ادامه می افزاید: «به نظر می رسد عفونت و واكنش التهابی متعاقب آن، می تواند بر مغز فرد جوان تاثیر گذارد و بخشی از فرآیند مبتلاشدن به اختلالات روانی باشد.»
به گفته وی، «اگرچه این مسئله می تواند ناشی از دلایل دیگری باز باشد بعنوان مثال برخی افراد به لحاظ ژنتیكی در معرض ریسك بالا مبتلاشدن به عفونت های بیشتر و اختلالات روانی هستند.»
به گفته محققان، عفونت های مكرر الزاما به بدن یا مغز لطمه نمی رسانند. در حقیقت، عفونت ها برای رشد سیستم ایمنی ضروری هستند. اما در مورد برخی افراد، عفونت می تواند بر مغز تاثیر گذارد و منجر به لطمه طولانی مدت شود، بااینكه این اتفاق نادر است.
در این مطالعه، محققان داده های بیشتر از یك میلیون دانماركی را بین سال های ۱۹۹۵ و ۲۰۱۲ بررسی كردند. از بین این افراد، حدود ۴ درصد به خاطر اختلال روانی در بیمارستان بستری شده بودند و بیشتر از ۵ درصد به خاطر درمان شرایط شان دارو مصرف می كردند.
تیم تحقیق دریافت عفونت های درمان شده با دارو، بویژه آنتی بیوتیك، با افزایش ریسك بیماری روانی مرتبط بود. میزان این ریسك بر طبق نوع اختلال روانی متفاوت بود. عفونت های باكتریایی با بالاترین میزان ریسك همراه بودند.
به گفته محققان، شایع ترین اختلالات روانی در رابطه با بیماری های عفونی شامل اسكیزوفرنی، اختلال اجباری-وسواسی، اختلالات شخصیتی و رفتاری، اوتیسم، اختلال بیش فعالی، و تیك های عصبی هستند.

1397/09/18
20:14:12
5.0 / 5
4636
تگهای خبر: باكتری , بدن , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس