مدیر گروه پاتولوژی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی:

طبقه بندی تومورهای مغزی با تكنیك های معمولی امكان پذیر نیست

طبقه بندی تومورهای مغزی با تكنیك های معمولی امكان پذیر نیست آرایش عروس: مدیر گروه پاتولوژی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی اظهار داشت: برای طبقه بندی تومورهای مغزی، نیازمند استفاده از تكنیك های مولكولی و پیشرفته هستیم.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، افشین مرادی در حاشیه برگزاری بیستمین كنگره انجمن علمی لطمه شناسی ایران در مركز همایش های رازی گفت: در آغازین روز كنگره با حضور مهمانان خارجی و سخنرانان برجسته داخلی، مباحث مهمی با موضوعات مختلف همچون تومورهای عصبی عنوان شد.
وی با اشاره به حضور سه متخصص پاتولوژی مغز و اعصاب از اروپا در این كنگره تاكید كرد: این متخصصین طی دو روز طبقه بندی های جدید تومورهای عصبی را برای حاضران در كنگره مطرح می كنند.
مدیر گروه پاتولوژی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی همین طور به حضور دكتر معین فر بعنوان مطرح ترین پاتولوژیست پستان از كشور اتریش اشاره نمود و اظهار داشت: با حضور دكتر معین فر، بحث های جدیدی در زمینه تشخیص سرطان پستان مطرح خواهد شد.
مرادی در ادامه به سوژه نوروپاتولوژی در تشخیص تومورها و ضایعات مغزی اشاره نمود و اضافه كرد: در این بحث مقدار زیادی از كارهایی كه ما انجام می دهیم، فراتر رفته است و نیازمند استفاده از تكنیك های مولكولی و پیشرفته است كه امید داریم وزارت بهداشت با كمك انجمن علمی لطمه شناسی ایران، بتوانند چند مركز در كشور برای این سوژه تعریف كنند تا نمونه ها را از نقاط مختلف كشور، پذیرفته و جوابگوی مردم باشیم.
وی تاكید كرد: با تكنیك های معمولی، طبقه بندی تومورهای مغزی به شكل گذشته ممكن نخواهد بود.
مدیر گروه پاتولوژی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با عنوان این مطلب كه جهت بررسی این قبیل آزمایشات، نیازی به ارسال نمونه به خارج از كشور نیست، در عین حال اشاره كرد: این تكنیك های پیشرفته بیشتر در ارتباط با تشخیص تومورهای مغزی مورد استفاده قرار می گیرد.

1397/09/17
14:33:59
5.0 / 5
4628
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس