یافته محققان سوئدی؛

تاثیر قرص های ضدبارداری در كاهش ریسك مبتلاشدن به آرتروز در زنان

تاثیر قرص های ضدبارداری در كاهش ریسك مبتلاشدن به آرتروز در زنان آرایش عروس: مطالعه جدید نشان داده است زنانی كه بیشتر از 7 سال قرص های ضدبارداری مصرف می كنند، 19 درصد كمتر در معرض خطر مبتلاشدن به آرتروز روماتوئید قرار دارند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، مطالعه جدید نشان داده است كه قرص های ضدبارداری امكان دارد به كاهش خطر مبتلاشدن به آرتروز روماتوئید در زنان كمك نماید. بروز این بیماری در مقایسه با كسانی كه از قرص استفاده نمی كنند در زنان دو تا سه برابر بیشتر از مردان است.
علاوه بر این، محققان دریافتند در مصرف كنندگان فعلی قرص ضدبارداری ۱۵ درصد و در مصرف كنندگان گذشته ۱۳ درصد احتمال مبتلاشدن به آرتروز كمتر بود.
در این مطالعه، این تیم ارتباط احتمالی بین مبتلاشدن به بیماری و استفاده از قرص ضدبارداری یا شیردهی به نوزاد در بین ۲، ۵۷۸ زن بالغ كه حداقل یك كودك داشتند، و ۴، ۱۲۹ زن بعنوان گروه مقایسه كه از جمعیت عمومی انتخاب شده بودند، را بررسی كردند.
نتایج نشان داد هیچ ارتباط قابل توجهی در مورد شیردهی به نوزاد وجود نداشت؛ در مطالعات قبلی به نقش حفاظتی شیردهی در مقابل مبتلاشدن به آرتروز اشاره شده بود.
اما محققان دریافتند مصرف قرص های ضدبارداری سبب كاهش احتمال مبتلاشدن به ارتروز در زنان شده بود.

1397/09/07
20:05:46
5.0 / 5
4508
تگهای خبر: بارداری , بیمار , بیماری , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس