وزیر بهداشت: اگر انتخاب مردم نبود، هیچ كدام از ما باز نبودیم

وزیر بهداشت: اگر انتخاب مردم نبود، هیچ كدام از ما باز نبودیم آرایش عروس: وزیر بهداشت اظهار داشت: متاسفانه سرانه تعداد تخت های بیمارستاتی مشهد در مقایسه با دیگر شهرها منصفانه نیست.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، قاضی زاده هاشمی پگاه امروز در آیین گشایش بیمارستان تخصصی و زایشگاه مادر در مشهد اظهار نمود: با وجود فعالیت و تلاش در این حوزه واقعیت این است كه مشكلات بسیار زیادی در حوزه خدمات، خصوصاً در زمینه كمبود تخت تعداد بیمارستان ها داریم. متاسفانه سرانه تعداد تخت های بیمارستانی مشهد در مقایسه با دیگر شهرها منصفانه نیست و میزان این سرانه برای دانشگاه مشهد، جزو پایین ترین هاست. در این راستا از وظایف نمایندگان مشهد در مجلس شورای اسلامی عادلانه كردن سرانه تخت بیمارستان در سازمان برنامه و بودجه است.

قاضی زاده هاشمی افزود: امید داریم تا این مجموعه بخشی از مشكلات شهر را كم كند. شهردار جدید مشكلات جدی بسیاری را پیش رو دارد؛ چراكه مشهد، در بعضی زمینه ها دارای عقب ماندگی است و امیدوارم شهردار جدید شرایطی را فراهم آورد تا میزان خدمات شهری افزایش یابد.

وی ادامه داد: در امتداد افزایش خدمات شهری مشهد، شورای شهر، رئیس دانشگاه و معاون توسعه در حوزه درمان و پزشكی از هیچ كمكی مضایقه نكردند كه نشانگر نگاه عمیق به مشكلات مردم است. برخی برعكس اند گره و سنگ اندازی می كنند. این خواست مردم بوده كه ما در رأس امور هستیم. اگر آنها و انتخابشان نبود هیچ كدام از ما باز نبودیم.

قاضی زاده هاشمی افزود: باید توجه داشت كه تفاوتی بین بخش خصوصی و دولتی وجود ندارد. شهر مشهد در حوزه فعالیت درمانی بخش خصوصی، دارو و خدمات در حال جان گرفتن است، بدین سبب باید همگی به این بخش یاری رسانند تا بخش خصوصی بتواند وارد كار شود و در حوزه درمان سرمایه گذاری كند.

وزیر بهداشت ودرمان تشریح كرد: شهر مشهد استعداد و ظرفیت های بسیار زیادی دارد بدین سبب مشهد حتی برای كسانی كه به دنبال پول و كسب درآمد هم هستند نوعی جواهر شمرده می شود و اگر سرمایه گذاری ها همراه اشتیاق به خدمت و رعایت حال مردم شود وضعیت بی نظیر و مطلوبی را به وجود خواهد آورد.

وی با اشاره به اینكه «ما گرفتاری های بسیاری در حوزه بهداشت و درمان خصوصاً در مشهد داریم»، توضیح داد: با وجود چنین مشكلاتی در حوزه درمانی مشهد باز هم باید صمیمانه از اقدامات رئیس دانشگاه و... تقدیر كرد؛ چراكه خدمات بزرگی را نمایش دادند و مجموعه ارزشمندی را ثبت كردند.

به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، همین طور قاضی زاده هاشمی در آیین گشایش بخش جدید دانشكده دندانپزشكی دانشگاه علوم پزشكی مشهد اظهار نمود: دانشگاه علوم پزشكی مشهد می تواند نقش آفرینی بسیاری در حوزه دانش و مهارت و تربیت نیروی متخصص داشته باشد تا بیشتر به مردم و مشكلات مردم كمك نماید. یكی از نكات مهم این است كه متاسفانه مراكز آموزشی دانشگاهی ما آنچنان كه بخش خصوصی در حوزه دندانپزشكی پیشرفت كرده، دست آورد آن چنانی نداشته است؛ چراكه بخش خصوصی گردش مالی بسیاری دارد.

وی ادامه داد: نكته مهم این جاست كه بخش آموزشی و دانشگاهی در حوزه پزشكی برخلاف دندانپزشكی نوآوری های بیشتری داشته است. پزشكی بسیار وابسته به آزمایشگاه، تصویربرداری، ژنتیك و... است كه پیشرفت سریع آن شدنی نیست، بلكه نیاز به بیمارستان و مراكز مجهز دارد. بدین سبب جا دارد دانشكده دنداپزشكی رویكرد خاص و جدیدی را در نظر داشته باشد و باید به این دسته از دانشكده ها بعنوان یك بنگاه اقتصادی نگاه كرده و اداره شود.

قاضی زاده هاشمی افزود: بحث آموزش و تدریس باید صورت گیرد ولی از طرف دیگر باید در این دانشكده درآمدها و هزینه ها هم خوانی داشته و سودآور باشد. این همه امكانات فراهم شده، بدین سبب دندانپزشك های دانشگاه همان كاری كه در مطب انجام می دهند، در داخل دانشگاه انجام دهند.

ادامه دارد


1397/09/03
15:11:47
5.0 / 5
4354
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس