فراوان ترین و كمیاب ترین گروه های خونی مربوط به چه كسانی است؟

فراوان ترین و كمیاب ترین گروه های خونی مربوط به چه كسانی است؟ آرایش عروس: سخنگوی سازمان انتقال خون ضمن تشریح وضعیت اهدای خون در هفت ماهه نخست سال 97، اظهار داشت: گروه خونی O مثبت بعنوان فراوان ترین گروه خونی در كشور شناخته شده و گروه خونی AB منفی هم با دارا بودن جمعیت یك درصد از اهدا كنندگان خون كمیاب ترین گروه خونی در كشور محسوب می شوند.دكتر بشیر حاجی بیگی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینكه در كشور تنها ۴.۵ درصد از اهداكنندگان خون بانوان هستند، اظهار داشت: هم اكنون بانوان استان های لرستان، خراسان جنوبی، كردستان و مركزی در صدر اهداكنندگان خون در كشور قرار دارند. همینطور در هفت ماهه اول سال ۹۷ نسبت به هفت ماهه نخست سال قبل استان های زنجان، اردبیل و خراسان جنوبی بیشترین میزان رشد را در حوزه اهدای خون بانوان داشته اند.

وی با اشاره به اینكه در هفت ماهه امسال تا آخر مهرماه در كشور یك میلیون و ۲۴۹ هزار و ۴۵۵ واحد خون اهدا شده است، اضافه كرد: بر این اساس در هفت ماهه نخست امسال یك میلیون و ۵۸۶ هزار و ۸۰۵ نفر جهت اهدای خون به مراكز انتقال خون كشور رجوع كردند كه از این تعداد یك میلیون و ۲۴۹ هزار و ۴۵۵ واحد خون اهدا شده است. همینطور از ابتدای فروردین تا آخر مهرماه سال جاری دو میلیون و ۶۷ هزار و ۶۱۳ واحد خون و فرآورده های خونی در مراكز درمانی و بیمارستانی كشور توزیع شده است كه از این تعداد یك میلیون و ۱۳۲ هزار و ۷۳۹ واحد گلبول قرمز فشرده شده، ۳۷۸ هزار و ۶۹۴ مورد واحد پلاسمای تازه منجمد شده و ۵۵۶ هزار و ۱۸۰ واحد پلاكت بوده است.

سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به اینكه هم اكنون استان های تهران، فارس، خراسان رضوی و اصفهان در صدر اهدای خون در كشور قرار دارند، اظهار داشت: به صورتی كه ۳۸ درصد از خون اهدایی كشور مربوط به این چهار استان است. همینطور در هفت ماهه نخست امسال نسبت به هفت ماهه مشابه آن در سال ۹۶ استان های خراسان شمالی و ایلام، بیشترین میزان رشد اهدای خون در كشور را داشته اند.

حاجی بیگی همینطور اظهار داشت: هم اكنون نزدیك به ۹۰ درصد اهداكنندگان خون در كشور گروه خونی مثبت و تنها ۱۰ درصد اهداكنندگان خون گروه خونی منفی دارند. همینطور نزدیك به ۳۴ درصد اهداكنندگان خون در كشور دارای گروه خونی O مثبت بوده و بعنوان فراوان ترین گروه خونی شناخته می شوند. همینطور گروه خونی AB منفی با دارا بودن جمعیت یك درصد از اهدا كنندگان خون كشور كمیاب ترین گروه خونی در كشور محسوب می شوند.
1397/08/18
13:15:10
5.0 / 5
4566
تگهای خبر: بیمار , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس