یافته محققان نروژی؛

زندگی در جوار پارك ها ریسك مبتلا شدن به آسم را می كاهد

زندگی در جوار پارك ها ریسك مبتلا شدن به آسم را می كاهد آرایش عروس: به قول محققان، افرادی كه در نزدیكی پارك سكونت دارند ۷۱ درصد با كاهش ریسك مبتلا شدن به آسم روبرو هستند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، طبق نتایج جدید اگر فردی در دوره كودكی در ۱۰۰ متری یك پارك زندگی كرده باشد در دوره بزرگسالی با احتمال كمتر مبتلا شدن به آسم مواجه می باشد.
تیمی از محققان دانشگاه اوكلند نروژ دریافته اند افرادی كه در كودكی در ۱۰۰ متری فضاهای سبز زندگی كرده باشند ۷۱ درصد با احتمال كمتر مبتلا شدن به علامت مشخصه آسم یعنی خس خس سینه روبرو هستند.
محققان همینطور دریافتند این افراد كمتر دچار تنگی نفس و سرفه هم می شوند.
دكتر «اینگرید نوردید كوپر»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما دریافتیم قرارگیری در معرض فضاهای سبز در دوره كودكی با احتمال كمتر مبتلا شدن به علائم تنفسی در بزرگسالی مرتبط می باشد. درحالیكه قرارگیری در معرض آلاینده های هوا با ریسك بالاتر بروز علائم تنفسی و مبتلا شدن به آسم مرتبط می باشد.»
در این مطالعه تیم تحقیق داده های ۵۴۱۵ فرد در رده سنی ۱۸ تا ۵۲ سال را در چهار شهر سوئد بررسی كردند. آنها داده های شركت كنندگانی را كه در طول یك سال قبل دچار خس خس شدید سینه همراه با تنگی نفس شده بودند را تحلیل كردند. همینطور داده های افرادی كه پس از ۱۰ سال مبتلا به آسم تشخیص داده شده بودند را هم بررسی كردند.
آنها دریافتند افرادی كه محل سكونت شان در معرض آلاینده ها قرار داشت بین ۶ تا ۲۲ درصد با ریسك بالا مبتلا شدن به آسم مواجه بودند. اما قرارگیری در معرض فضاهای سبز پیش از سن ۱۰ سالگی باعث كاهش ریسك خس خس سینه تا ۷۱ درصد می گردد.

1397/07/11
11:36:36
5.0 / 5
4418
تگهای خبر: زندگی , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس