عضو انجمن رادیوتراپی آنكولوژی ایران:

سرطان با رادیوتراپی درمان می شود، بی توجهی وزارت بهداشت

سرطان با رادیوتراپی درمان می شود، بی توجهی وزارت بهداشت آرایش عروس: عضو انجمن رادیوتراپی آنكولوژی ایران با انتقاد از سیاست های وزارت بهداشت در حوزه رادیوتراپی اظهار داشت: متاسفانه وزارت بهداشت از رادیوتراپی برای درمان سرطان حمایت نمی نماید.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، احمد عامری بامداد چهارشنبه در حاشیه همایش بین المللی رادیوتراپی پیشرفته در كشورهای در حال توسعه كه در مركز همایش های صنعتی برگزار می شود، با اشاره به اینكه تابحال هیچ اتفاق مثبتی در زمینه تأمین واردات تجهیزات رادیوتراپی با ارز دولتی صورت نگرفته است، اظهارداشت: سرطان یك معضل اساسی در كشور است و رادیوتراپی بعنوان درمان اصلی این بیماری برای همه اثبات شده است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با تاكید بر اینكه هیچ درمانی واجب تر از رادیوتراپی برای سرطان نیست، اظهار داشت: رادیوتراپی بعنوان اصلی ترین درمان سرطان و واجب تر از شیمی درمانی و دارو شناخته می گردد.
به گفته عامری، علاج سرطان در توجه به رادیوتراپی است.
وی با انتقاد از عدم حمایت وزارت بهداشت از درمان سرطان با رادیوتراپی اضافه كرد: با عنایت به تعرفه های پایین و هزینه های سنگین رادیوتراپی و اینكه نمی توان این تجهیزات و تكنولوژی را با ارز دولتی وارد كرد، در نتیجه بیماران مبتلا به سرطان برای درمان با رادیوتراپی دچار مشكل هستند.
عامری هزینه درمان سرطان با رادیوتراپی را در بخش خصوصی ۶۰ میلیون تومان برای یك دوره ۶ تا ۷ هفته ای اعلام نمود و اظهار داشت: اگر مسئولان وزارت بهداشت هزینه های رادیوتراپی و شیمی درمانی را با یكدیگر محاسبه كنند متوجه خواهند شد رادیوتراپی چقدر ارزش دارد.
دبیر علمی همایش با بیان اینكه چهار سال پیش ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای داروهای شیمی درمانی هزینه شده است، اظهار داشت: اگر ۱۰ درصد این پول برای رادیوتراپی هزینه می شد، ایران می توانست پنج ساله در سطح استانداردهای بالای دنیا خودنمایی كند.
عامری با انتقاد از بُعد تبلیغاتی شیمی درمانی و فشارهایی كه برای واردات این داروها وجود دارد، اضافه كرد: متاسفانه هم اكنون از ۹ مركز در كشور كه امكان عرضه خدمات رادیوتراپی با تكنولوژی بالا را دارند تنها سه مركز در این سطح فعالیت می نمایند.
وی در ادامه به اهداف برگزاری همایش امسال اشاره نمود و اظهار داشت: این همایش از دو سال پیش با همكاری آژانس بین المللی انرژی اتمی و انجمن رادیوتراپی آنكولوژی اروپا برنامه ریزی شده است و بر همین مبنا شاهد حضور ۱۲ میهمان خارجی از كشورهای كانادا، آمریكا، استرالیا و اروپا در ایران هستیم.
به گفته عامری، هدف این همایش به روز ساختن آموزش ها و اطلاعات استفاده از تكنولوژی پیشرفته رادیوتراپی در دنیا است.

1397/07/04
22:24:13
5.0 / 5
4513
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس