محققان عنوان می كنند؛

تاثیر علائم یائسگی بر مبتلا شدن به آلزایمر

تاثیر علائم یائسگی بر مبتلا شدن به آلزایمر آرایش عروس: محققان دریافتند تغییرات متابولیكی بر مغز در مدت زمان قبل تا پس از یائسگی می تواند باعث آغاز بیماری آلزایمر شود.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، محققان دانشگاه كورنل نیویورك همراه با محققان دانشگاه آریزونا دریافتند تغییرات متابولیكی كه در زمان شروع یائسگی یا حتی در مدت قبل یا پس از یائسگی در مغز زنان اتفاق می افتد، می تواند آغازكننده بیماری آلزایمر باشد.
بیماری آلزایمر یك بیماری روانی پیش رونده است كه در ذیل گروه دمانس یا زوال عقل قرار می گیرد؛ دمانس گروهی از علائمی است كه بر مهارت های روانی نظیر حافظه و قدرت استدلال تاثیر می گذارند.
محققان به منظور پی بردن به وجود ارتباط بین یائسگی و بیماری آلزایمر به بررسی تغییرات نورولوژیكی و متابولیكی ناشی از یائسگی پرداختند.
آنها دریافتند میزان متابولیسم گلوكز در مغز زنان قبل و پس از یائسگی با اُفت شدیدی مواجه می گردد. تحقیقات قبلی نشان داده است كه كاهش میزان متابولسیم گلوكز در مغز منجر به بیماری آلزایمر شده و می تواند بروز علائم این بیماری را هم تشدید نماید.
از آنجائیكه متابولیسم گلوكز در مغز بعنوان منبع اصلی انرژی برای سلول های مغز عمل می كند، عدم ناكافی بودن آن می تواند منجر به ناهنجاری های در عملكرد مغز شود. در نتیجه سلول های مغز با اختلال در میتوكندری مواجه شده و سلول ها برای پردازش انرژی موردنیاز كافی نیستند.
همچنین مطالعات نشان داد كاهش تولید استروژن در دوره یائسگی می تواند بر عملكرد شناختی مغز تاثیر گذارد. مغز دارای گیرنده های استروژن است و اُفت در میزان استروژن امكان دارد منجر به "واكنش گرسنگی" در این سلول ها شده و در نهایت سبب بدكاری سلول های مغز شود.
این فرآیند به طورخودكار باعث افزایش احتمال از بین رفتن عنصر اصلی محافظ عصبی در مغز زنان شده كه مغز را در برابر بیماری آلزایمر صدمه پذیر می كند.

1397/05/08
21:53:46
5.0 / 5
4307
تگهای خبر: بیمار , بیماری , زنان , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس