تاثیر مخرب فقر خواب بر اقتصاد كشورها

تاثیر مخرب فقر خواب بر اقتصاد كشورها آرایش عروس: مطالعات جدید محققان نشان داده است كه بی توجهی به خواب كافی علاوه بر تاثیر منفی بر سلامت، عوارض جبران ناپذیری بر اقتصاد یك كشور تحمیل می كند.به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا به نقل از تایم، بر مبنای مطالعات انجام شده میانگین ساعت خواب هر انسان در طول شبانه روز در مقایسه با قرن گذشته كاهش چشمگیری داشته است. نتایج مطالعات اخیر نشان داده است كه در بازه زمانی سال ۱۹۷۵ تا ۲۰۰۶ تعداد كسانی كه در طول شبانه روز كمتر از ۶ ساعت خوابیده اند حداقل ۲۲ درصد افزایش داشته است. محققان با بررسی وضعیت خواب در ۱۲ كشور دریافتند كه با هر یك ساعت اضافه كاری، زمان خواب به مدت ۱۰ دقیقه كاسته می شود.

به عقیده كارشناسان، بی توجهی به خواب كاركنان نه تنها برای سلامت عمومی جامعه مضر است بلكه تاثیر منفی آن را بر اقتصاد می گذارد و تولید محصولات كشور را می كاهد. كمبود یا فقر در خواب تاثیر منفی بر سیستم ایمنی بدن می گذارد و احتمال بیمار شدن فرد را به دنبال عوامل بیماری زا بالا می برد.

اگر میانگین ساعت خواب در افراد به كمتر از هفت ساعت كاهش پیدا كند، احتمال مبتلا شدن به سرماخوردگی مزمن هم تا سه برابر افزایش خواهد یافت. خواب ناكافی از نظر روانی هم بر فرد اثر می گذارد و سبب تاثیر منفی بر روحیه، قضاوت، تصمیم گیری و تمركز می گردد و در نهایت نرخ خطا و حوادث شغلی را بالا می برد.1397/03/26
12:10:31
5.0 / 5
4524
تگهای خبر: بیمار , سلامت , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس