تحقیقات نشان می دهد؛

وجود مشكلات خواب در كودكان بازمانده از سرطان

وجود مشكلات خواب در كودكان بازمانده از سرطان آرایش عروس: نتایج یك مطالعه نشان داده است كودكان بازمانده از سرطان با احتمال بالا مواجهه با مشكلات خواب و خواب آلودگی در طول روز در بزرگسالی روبرو هستند كه با تشدید اضطراب همراه است.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، یافته های محققان دانشگاه راتجرز نیوجرزی نشان داده است كه بازماندگان سرطان در سن كودكی بیش از همسن و سال های خود دچار مشكلات خواب در دوران بزرگسالی می شوند.
محققان همینطور دریافتند این گروه از بازماندگان ۳۱ درصد بیشتر دچار خواب آلودگی در طول روز و ۲۶ درصد بیشتر دچار كمبود خواب می شوند.
«لورن دنیل»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «نتایج ما نشان داده است برای بازماندگان سرطان در دوره كودكی كه با مشكلات خواب مواجهند، احتمال وجود مشكلات روانشناختی مداوم یا تشدیدشده وجود دارد.»
وی در ادامه می افزاید: «از اینرو توجه به اختلالات خواب در این گروه از بازماندگان باعث بهبود عملكرد روانشناختی آنها در بلندمدت می گردد.»
به گفته محققان، اختلالات خواب با سلامت جسمی و احساسی در كل جمعیت مرتبط می باشد، اما این تحقیق تنها به بازماندگان سرطان در دوره كودكی محدود می گردد.
در این مطالعه، محققان ۱۹۳۳ بازمانده سرطان از دوره كودكی را بررسی كردند. میانگین سنی شركت كنندگان ۳۵ سال بود و به طورمیانگین ۲۳.۵ سال از زمان تشخیص شان به مبتلا شدن به سرطان گذشته بود. این مطالعه همینطور شامل ۳۸۰ فرد سالم با میانگین سنی ۳۳ سال هم بود.
هر دو گروه معیارهای كیفیت خواب، خستگی و خواب آلودگی را تكمیل كردند.
عملكرد احساسی و هیجانی این گروه حدود ۸ سال قبل و دو سال پس از نظرسنجی خواب اندازه گیری شد.
محققان تاكید می كنند باید در جهت بهبود سلامت و كیفیت زندگی بلندمدت بازماندگان سرطان از دوره كودكی اقداماتی در جهت بهبود خواب آنان صورت گیرد.

1397/03/22
13:56:46
5.0 / 5
4464
تگهای خبر: سرطان , سلامت , كیفیت , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس