مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اعلام كرد

پرداخت مطالبات مراكز فیزیوتراپی در خرداد ماه

پرداخت مطالبات مراكز فیزیوتراپی در خرداد ماه آرایش عروس: مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از پرداخت تمامی مطالبات مراكز فیزیوتراپی از این سازمان تا آخر سال ۹۶ در خرداد ماه اطلاع داد و اظهار داشت: در صورت اتصال مراكز فیزیوتراپی به سامانه نسخه الكترونیك ۶۰ درصد از سهم سازمان تأمین اجتماعی از هزینه خدمات درمانی به صورت آنلاین پرداخت می گردد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دكترسیدتقی نوربخش در دومین كنگره بین المللی و بیست و نهمین كنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی ایران در محل هتل المپیك تهران اظهار نمود: طی یك ماه اخیر ۵ ماه از مطالبات مراكز فیزیوتراپی پرداخت شده است و با پرداخت هایی كه تا یك ماه آینده انجام می شود، تمامی مطالبات این مراكز از سازمان تأمین اجتماعی تسویه و به روز خواهد شد.

نوربخش از اجرای موفقیت آمیز برنامه حذف دفترچه در مراكز ملكی سازمان تأمین اجتماعی اطلاع داد و اظهار داشت: در سال قبل حدود ۶۵ میلیون نسخه الكترونیك تولید شده است.

وی ادامه داد: این سامانه در مراكز طرف قرارداد استانهای یزد، گیلان، مازندران و اصفهان هم در حال استقرار است و در صورت همكاری سایر اجزای نظام سلامت آمادگی داریم كه این برنامه را در كل كشور اجرا نماییم.

نوربخش برگزاری كنگره بین المللی انجمن فیزیوتراپی را نشانه ای از عدم تأثیر مراودات علمی كشور از مسائل سیاسی دانست و اظهار داشت: ارتباطات علمی ورای مسائل سیاسی است كه متأسفانه از جانب كشورهای غربی با عهدشكنی و تحریم همراه است؛ تحریم ها و عهد شكنی هایی كه حتی پزشكی و فعالیت های انسان دوستانه را هم تحت تأثیر قرار می دهد.

ایشان در ادامه به اهمیت رشته ارتوپدی در عرضه خدمات درمانی و پیشگیرانه به بیماران پرداخت و اظهار داشت: درمان و حفظ سلامتی بیماران یك كار تیمی است و همكاران بخش ارتوپدی در موفقیت درمان نقش بسیار تأثیرگذاری دارند.

نوربخش بازتوانی بیماران بعد از عمل را از تنایج مهم فیزیوتراپی برشمرد و اظهار داشت: تأثیر فیزیوتراپی تنها محدود به بازتوانی بعد از عمل نیست بلكه با عملیات فیزیوتراپی موثر و علمی می توان از بسیاری اعمال جراحی جلوگیری كرد.

وی بهبود و ارتقاء مكانیزم تأمین مالی مراكز فیزیوتراپی را هم در ارتقاء این رشته موثر دانست و اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی بعنوان بزرگترین سازمان بیمه گر كشور برای بهبود و گسترش همكاری آمادگی دارد و با همكاری انجمن تخصصی فیزیوتراپی آماده هستیم كه محدودیت های مربوط به انعقاد قرارداد را برطرف نماییم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همینطور از آمادگی این سازمان برای بازنگری در قراردادهای این سازمان با مراكز فیزیوتراپی اطلاع داد و اظهار داشت: آماده هستیم كه با همفكری و تعامل دوسویه قراردادها را بازنگری نماییم.

نوربخش با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت از سال ۹۳ در كشور، اظهار داشت: این طرح علاوه بر اینكه یكی از راهبردهای اصلی دولت بوده است، مزایایی برای مردم در عرضه خدمات درمانی و كاهش هزینه های پرداختی داشته است.

وی ادامه داد: اجرای این طرح برای سازمان های بیمه گر هزینه های زیادی داشته و با عنایت به اینكه نیمی از جمعیت كشور تحت پوشش خدمات تامین اجتماعی هستند، بیمه تامین اجتماعی هم متاثر از این طرح بوده است.

نوربخش با اشاره به نوپا بودن طرح تحول سلامت و مشكلات اقتصادی كشور، تصریح كرد: یكی از چالش های اصلی در پیش روی طرح تحول سلامت، عدم استقرار نظام پزشك خانواده و راهنماهای بالینی است.

به گزارش اداره كل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، وی تصریح كرد: ما معتقدیم راه برون رفت از چالش های طرح تحول سلامت، نسخه الكترونیك و ساماندهی مراكز درمانی برای دسترسی بیماران است. این كار در مراكز درمانی تامین اجتماعی انجام شده و ما حاضریم این طرح را برای تمامی مراكز درمانی طرف قرارداد تامین اجتماعی در كشور انجام دهیم.1397/02/19
12:57:26
5.0 / 5
4375
تگهای خبر: بیمار , بیمه , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس