رئیس كنگره ایمونولوژی و آلرژی ایران عنوان كرد:

ایمنی كودكان ایرانی ضد ۶ بیماری مهلك با ۵ دلار

ایمنی كودكان ایرانی ضد ۶ بیماری مهلك با ۵ دلار آرایش عروس: رئیس چهاردهمین كنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی ایران با اشار به نقش ایمونولوژی در تشخیص و درمان بیماری ها اظهار داشت: ما با ۵ دلار توانستیم كودكان خودمان را ضد شش بیماری ایمن سازیم.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، دكتر سعید نمكی روز پنجشنبه در افتتاحیه چهاردهمین كنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی ایران كه در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است، تصریح كرد: در نظام سلامت دنیا بزرگترین كمك ها را علم ایمونولوژی به ارتقا بهداشت و سلامت داشته است.
وی از كاهش مرگ و میر نوزادان بعنوان یكی از نقش های علم ایمونولوژی نام برد و خاطرنشان كرد: علم ایمونولوژی در سالهای گذشته توانسته شاخص های بهداشتی و درمانی را در جهان و ایران افزایش دهد و منجر به كاهش مرگ و میرها و پیشگیری از بیماری ها شود.
معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه با اشاره به برنامه واكسیناسیون كشورمان در مقابله با بیماری ها تصریح كرد: ما با ۵ دلار توانسته ایم كودكان، زنان و گروههای صدمه پذیر را ضد ۶ بیماری مهلك مسری و قابل پیشگیری ایمن سازیم.
نمكی در ادامه با عنوان این مطلب كه امروزه علت های مرگ و میر ناشی از بیماری ها در جهان و كشورهای در حال توسعه از سمت و سوی بیماری های واگیر به غیرواگیر سوق پیدا كرده است، خاطرنشان كرد: در خیلی از بیماری ها كه منشاء ایمونولوژیك دارد این علم به شدت می تواند موثر باشد.
وی با بیان این مطلب كه امروزه در ارزان ترین كشورهای جهان هجمه یك شب تخت سی سی یو كمتر از هزار دلار هزینه ندارد تصریح كرد: اگر نتوانیم در تشخیص بیماری ها موفق باشیم نظام سلامت جهان با یك چالش جدی در اقتصاد سلامت مواجه خواهد شد.

1397/02/07
12:41:36
5.0 / 5
4859
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس