توصیه محققان؛

سلامت مغز خود را حفظ كنید

سلامت مغز خود را حفظ كنید آرایش عروس: فعالیت بدنی و تغذیه سالم به حفظ سلامت بدن كمك می كنند، اما این عادات زندگی به حفظ سلامت و هوشیاری مغز هم كمك می نمایند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، انجمن قلب آمریكا و انجمن سكته مغزی آمریكا به منظور كاهش ریسك از دست دادن توانایی تفكر خوب، دستورالعمل جدیدی را منتشر كرده اند كه در آن به مجموعه ای از اقدامات در جهت حفظ سلامت بدن و مغز اشاره شده است.
فیلیپ گورلیك، نورولوژیست عروقی، در این بیانیه می گوید: «با پیروی از هفت مرحله ساده موسوم به روش "زندگی ساده ۷" نه تنها می توان از حمله قلبی و سكته پیشگیری كرد، بلكه قادر به پیشگیری از اختلال شناختی هم خواهیم بود.»
مراحل عنوان شده از سوی این انجمن عبارتند از: كنترل فشارخون؛ كنترل كلسترول؛ حفظ قندخون نرمال؛ فعالیت فیزیكی؛ رژیم غذایی سالم؛ كاهش وزن اضافی؛ و عدم استعمال سیگار یا حتی ترك آن (در صورت سیگاری بودن).
روش "زندگی ساده ۷" معمولا به شیوه های بهبود سلامت قلب مربوط می شود، اما بعد از بررسی ۱۸۲ مطالعه علمی منتشرشده، توصیه های آن برای حفظ سلامت مغز هم در نظر گرفته می شود.
به گفته گورلیك، «مطالعات انجام شده در مورد این مسئله بود كه چگونه شیوه های سلامت قلب می تواند بر سلامت مغز در اوایل زندگی تاثیر گذارد.»
حفظ سلامت مغز ضروری است، به خصوص با توجه به موارد ابتلا به زوال عقل در سرتاسر جهان كه به سرعت در حال افزایش است. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر، حدود ۴۷ میلیون نفر مبتلا به بیماری آلزایمر و سایر انواع زوال عقل هستند، و انتظار می رود تا سال ۲۰۵۰ این میزان تقریبا سه برابر شود.
در گذشته متخصصان فكر می كردند آلزایمر و سكته هیچ ارتباطی باهم ندارند اما اكنون این باور تغییر كرده است.
علاوه بر هفت گام توصیه شده، محققان بر اهمیت پیروی از دستورالعمل های قبلی، نظیر برقراری ارتباط اجتماعی، برای حفظ سلامت مغز تاكید می كنند.
توصیه های دیگر از سوی دانشكده پزشكی هاروارد برای حفظ عملكرد و هوشیاری مغز عبارتند از: حفظ روند یادگیری، استفاده از تمام حواس خود، اعتماد به خود، تكرار آنچه كه می خواهید بدانید، فواصل زمانی مطالعه اطلاعات پیچیده، و استفاده از كلمات اختصاری به عنوان یك راه برای یادآوری لیست ها.
 

1396/06/21
14:19:58
5.0 / 5
5066
تگهای خبر: سلامت , سازمان بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس