معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد

برنامه مشترك دو وزارتخانه برای ارتقای سلامت دانش آموزان، تدریس بهداشت به دانشجومعلمان

برنامه مشترك دو وزارتخانه برای ارتقای سلامت دانش آموزان، تدریس بهداشت به دانشجومعلمان آرایش عروس: معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه همه دانشجومعلمان واحد درسی «بهداشت» را می گذرانند اظهار داشت: همینطور در سه سال اخیر درس «انسان سالم و محیط زیست» به برنامه درسی پایه یازدهم افزوده شد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، مهرزاد حمیدی در همایش سراسری سفیران سلامت دانش آموزی كه در دبیرستان نمونه دولتی دخترانه حضرت نرجس (س) در تهران برگزار گردید با اشاره به اینكه وزارت آموزش و پرورش در جهت اجرای سند تحول بنیادین و توجه ویژه به ساحت تربیتی زیستی و بدنی در حوزه مدارس برنامه های متنوعی را تدارك دیده است اظهار داشت: سلامت از اولویت های دولت می باشد و روز گذشته رییس جمهور دستور دادند بعد از تخصیص منابع هدفمندی، تحقق منابع حوزه سلامت در اولویت باشد.
وی اضافه كرد: طرح سلامت دهان و دندان در گستره مدارس، آهن یاری و غنی سازی با ویتامین دی همچون برنامه های مشتركی است كه با وزارت بهداست دنبال می نماییم.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه همه دانشجومعلمان واحد درسی بهداشت را می گذرانند اظهار داشت: همینطور در سه سال اخیر درس انسان سالم و محیط زیست به برنامه درسی پایه یازدهم افزوده شد. به دنبال آن هستیم كریكلوم های آموزشی بهداشت به صورت تلفیقی در كتب درسی وارد شود.
حمیدی با اشاره به اینكه طرح سفیران سلامت هم با مشاركت وزارت بهداشت در حال اجراست عنوان كرد: سفیران می آموزند و مسوولیت انتقال آموخته های خود به همسالان و خانواده خویش را برعهده دارند. باید كتب سفیران سلامت بروز رسانی و بومی شده و آموزش بهداشت فردی، بهداشت محیط، امنیت غذایی و نحوه زندگی سالم را از زبان خود دانش آموزان به آنها آموزش دهیم.
وی ادامه داد: به دنبال آن هستیم تا حس مدیریت، همكاری، كار تیمی و مشاركت اجتماعی را با استفاده از نهضت داوطلبی به دانش آموزان آموزش دهیم.
به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، عباسعلی باقری مدیركل آموزش و پرورش شهر تهران هم در این مراسم با اشاره به اینكه در تمام دنیا به این نتیجه رسیده اند كه اگر كشوری بخواهد به توسعه پایدار برسد باید نیروی انسانی اش توانمند شود اظهار داشت: نخستین محل تربیت خانواده و بعد از آن جامعه اعم از مدرسه و كلیه رسانه های دیداری و شنیداری قرار دارند.
وی اضافه كرد: انسان توسعه یافته صاحب بهداشت روانی و جسمی بوده و تربیت شده است. اگر این تربیت در خانواده صورت نگیرد هرچه بالاتر می رویم سخت تر خواهد شد.
مدیركل آموزش و پرورش شهر تهران با تاكید بر اینكه بهتر است ابتدا تربیت در خانواده و تا سن شش سالگی اتفاق بیافتد و سپس در مدارس، اظهار داشت: در مدارس فقط وظیفه فرمول ریاضی و فیزیك و ادبیات و عربی یاد گرفتن را نداریم و باید چگونه زندگی كردن را بیاموزیم.
1397/02/02
12:56:14
5.0 / 5
4357
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس