محققان چینی می گویند؛

تاثیر ورزش تای چی بر بهبود عملكرد تنفسی بیماران ریوی

تاثیر ورزش تای چی بر بهبود عملكرد تنفسی بیماران ریوی آرایش عروس: مطالعه جدید نشان داده است انجام منظم ورزش قدیمی چینی موسوم به تای چی باعث تقویت عملكرد تنفسی در افراد مبتلا به بیماری مزمن انسداد ریه می گردد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، این هنر رزمی چینی شامل میزان قابل توجهی اعمال فیزیكی همراه با كشش، تنفس، و حركت هماهنگ است كه نیاز به هیچ تجهیزات خاصی ندارد.
تیمی از محققان دریافتند این ورزش آرام و روشمند با توانبخشی ریه به بهبود عملكرد تنفسی در افراد مبتلا به بیماری مزمن انسداد ریه كمك می نماید. بیماری مزمن انسداد ریه نوعی بیماری التهاب ریه است كه باعث انسداد مجاری هوا و دشواری در تنفس می گردد.
درحال حاضر توانبخشی ریه نیاز به دسترسی به كاركنان مجرب و تجهیزات تخصصی دارد.
«نان شان ژونگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه گوآنژو چین، در این باره می گوید: «ما با بررسی فواید ورزش تای چی دریافتیم بیماران مبتلا به بیماری مزمن انسداد ریه كه تحت درمان با دارو بودند، علائم بیماری شان با انجام این ورزش تحت كنترل بود كه بر بهبود كیفیت زندگی شان تاثیر داشت.»
در این مطالعه، محققان ۱۲۰ بیمار مبتلا به بیماری مزمن انسداد ریه را در مناطق روستایی چین كه هیچوقت داروی برونكودیلاتور مصرف نكرده بودند، مورد بررسی قرار دادند.
محققان مشاهده نمودند كاهش علائم بیماری مزمن انسداد ریه می تواند به شدت باعث بهبود كیفیت زندگی بیماران شود.
به گفته محققان، این مطالعه نشان داده است كه ورزش تای چی یك جایگزین مناسب برای درمان بیماران در صورت عدم دسترسی بیمار به خدمات توانبخشی ریه است. ما بیماران مبتلا به بیماری مزمن انسداد ریه را به انجام این ورزش در منزل سفارش می نماییم.

1397/01/18
14:17:47
5.0 / 5
4804
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس