۱۴۰ تن مواد غذایی فاسد در سال ۹۶ معدوم شد

۱۴۰ تن مواد غذایی فاسد در سال ۹۶ معدوم شد آرایش عروس: رئیس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت، از معدوم سازی بیش از ۱۴۰ تن انواع مواد غذایی فاسد، غیر قابل مصرف و تاریخ گذشته در سال ۹۶ اطلاع داد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، محراب آقازاده با اشاره به اینكه در سال ۹۶ مردم ۲۷۲ هزار و ۷۰۸ مرتبه با تلفن شكایت های مردمی سامانه بهداشت ۱۹۰ تماس و ۸۶ هزارو ۹۸۷ شكایت و گزارش های خویش را در زمینه تخلفات بهداشتی مشاهده شده در كشور در این سامانه ثبت كردند، اضافه كرد: جنسیت تماس گیرندگان ۷۶ درصد آقایان و ۲۴ درصد خانم ها بودند.

وی اظهار داشت: بیشترین شكایت ها از دانشگاههای علوم پزشكی شهید بهشتی (۱۲درصد)، مشهد (۱۲ درصد)، دانشگاه علوم پزشكی ایران (۱۱ درصد)، شیراز(۸ درصد) و اصفهان (۸ درصد) و از شهر های تهران، مشهد، كرج، اصفهان، شیراز، قم و یزد بوده است.

رئیس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت ادامه داد: شكایت از اماكن مسكونی دارای فعالیت غیر مجاز و غیر بهداشتی با ۱۳ درصد، نانوایی ها ۱۰ درصد، اغذیه فروشی و ساندویچ و پیتزا ۱۰ درصد، سلف سرویس و رستوران ۸ درصد و بقالی و سوپرماركت هم ۸ درصد در صدر اخبار این سامانه قرار گرفتند.

وی افزود: بیشترین مورد شكایت هم از عرضه مواد غذایی صنفی سنتی فاسد با ۱۰ درصد، دفع غیر بهداشتی فاضلاب ۶ درصد و عرضه مواد غذایی بسته بندی شده فاقد تاریخ مصرف معتبر ۶ درصد بود.

آقازاده تصریح كرد: اقدامات قانونی معمول در زمینه این شكایت ها منجر به رفع نقص ۱۷ درصد، مكاتبه و معرفی به مراجع قضایی به میزان ۱۵ درصد، ابلاغ اخطار و عرضه مهلت رفع نقصها غیر بحرانی به میزان ۱۴ درصد، تحویل اخطار ۴۸ ساعته جهت غیر فعال سازی و رفع نقصها بحرانی به میزان ۵ درصد، معدوم سازی مواد غذایی به میزان ۴ درصد و تحویل اخطار ۴۸ ساعته برای نقصها غیر بحرانی به میزان ۳ درصد شد.

ایشان در ادامه اظهار داشت: اخبار و شكایات مربوط به مواد غذایی فاسد، تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف، منجر به كشف، جمع آوری و معدوم سازی بیش از ۱۴۰ هزار و ۲۸ كیلوگرم كالاهای صدمه رسان به مصرف كننده شد كه بیشترین این مواد غذایی شامل انواع شیرینی جات، سوسیس و كالباس، انواع ترشیجات، انواع نوشیدنی ها، انواع تنقلات، انواع فراورده های گوشتی و پروتئینی، انواع لبنیات و غیره شده است.
رئیس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت با بیان اینكه میزان رضایتمندی مردمی از نحوه رسیدگی به شكایات مردمی بر مبنای نظرسنجی های تلفنی به عمل آمده هم ۹۴ درصد بوده است، اظهار داشت: سامانه بهداشت ۱۹۰ به صورت شبانه روزی و در تمام ایام هفته و با عنایت به آغاز سفرهای نوروزی، آماده دریافت شكایت های مردمی در زمینه موضوعات مختلف بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای همچون تخلفات مورد مشاهده در اماكن عمومی و مراكز تهیه و توزیع مواد غذایی مانند رستوران های شهری و بین راهی، هتل ها، مسافرخانه ها است و هموطنان عزیز می توانند از اقصی نقاط كشور با شماره تلفن ۱۹۰ با این سامانه تماس گرفته و شكایات بهداشتی خویش را مطرح نمایند تا در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.

1396/12/29
09:35:23
5.0 / 5
5496
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس