معاون وزیر بهداشت مطرح كرد

فعالیت ۱۵مركز پیشرفته درمان سرطان در كشور

فعالیت ۱۵مركز پیشرفته درمان سرطان در كشور آرایش عروس: معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به موارد بروز سالیانه سرطان در كشور، اظهار داشت: هم اكنون ۱۴۵ مركز نوع یك درمان سرطان، ۳۰ مركز درمانی نوع دو و ۱۵ مركز پیشرفته درمان سرطان در سطح كشور فعالیت دارند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دكتر قاسم جان بابایی در حاشیه افتتاح پروژه های درمانی سمنان در جمع خبرنگاران از افزایش جمعیت سالمندان و پیرشدن كشور بعنوان عاملی مهم در افزایش بروز بیماری سرطان نام برد و اظهار داشت: با افزایش میانگین سن جمعیت، موارد بروز سرطان هم افزایش می یابد.
وی از افزایش سالانه ۱۰۰ هزار بیمار سرطانی جدید به تعداد بیماران مبتلا به سرطان كشور اطلاع داد و اضافه كرد: این آمار متاسفانه تا سال ۲۰۳۰ به سالانه ۱۵۰ هزار نفر افزایش می یابد.
معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به اینكه دو شاخص امید به زندگی و میانگین سنی رابطه مستقیمی با افزایش سرطان دارند، اظهار داشت: به هر میزان كه امید به زندگی و میانگین سنی در جامعه افزایش یابد، امكان بروز بیماری سرطان در آن جامعه هم افزایش می یابد؛ همچنان كه امروز در كشور توسعه یافته ای مانند ژاپن كه میانگین سنی بالایی داشته و یكی از كشورهای پیر به حساب می آید و موارد سرطان در آنها بالاست.
وی با اشاره به مشكلات بیماران سرطانی در تهیه دارو اظهار داشت: در گذشته اغلب اقلام دارویی در رابطه با بیماری سرطان از خارج وارد و سالانه هزینه زیادی صرف تامین آنها می شد، اما خوشبختانه در سال های اخیر خیلی از داروهای مورد نیاز بیماران سرطانی در داخل تولید و روانه داروخانه های كشور می گردد.
جان بابایی وارداتی بودن برخی داروهای سرطان را از دلایل قیمت بالای آنها خواند و اظهار داشت: خوشبختانه در چند سال قبل برای تولید بیشتر داروهای اساسی مورد نیاز در درمان سرطان های مختلف در داخل كشور برنامه ریزی شد و هم اكنون اغلب این داروها در داخل تولید می شوند و بنابراین نگرانی چندانی از این نظر وجود ندارد.
وی با اشاره به حمایت های دولت از شركت های داروساز داخلی ادامه داد: به دنبال این حمایت ها، خوشبختانه شركت های داروسازی داخلی هم اكنون از توانمندی خوبی برخوردار می باشند و تولید داخلی جوابگوی نیاز كشور به خیلی از اقلام دارویی است.
معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به اینكه مراكز درمان سرطان در خیلی از استان ها فعالیت دارند، اضافه كرد: هم اكنون ۱۴۵ مركز نوع یك درمان سرطان، ۳۰ مركز درمانی نوع دو و ۱۵ مركز پیشرفته درمان سرطان در سطح كشور فعالیت دارند.1396/12/26
15:07:52
5.0 / 5
4584
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس