معاون بهداشت وزارت بهداشت:

وضعیت مالیات محصولات دخانی فاصله بسیاری باحدود سفارش شده دارد

وضعیت مالیات محصولات دخانی فاصله بسیاری باحدود سفارش شده دارد آرایش عروس: معاون بهداشت وزارت بهداشت با قدردانی از مصوبه نمایندگان مجلس برای كاهش مصرف مواد دخانی اظهار داشت: كماكان وضعیت مالیات محصولات دخانی فاصله بسیاری باحدود سفارش شده سازمان جهانی بهداشت دارد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن تشكر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی كه به پیشنهاد كاهش مصرف مواد دخانی، رای دادند، اذعان داشت كماكان وضعیت مالیات محصولات دخانی فاصله بسیاری باحدود سفارش شده سازمان جهانی بهداشت كه ۷۵ درصد قیمت خرده فروشی است دارد.
علیرضا رئیسی اظهار داشت: تصویب بند الحاقی ۷ تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۷ كه در اجرای بند ب ماده ۶۹ قانون الحاق تنظیم برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده ۷۳ قانون برنامه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی صورت گرفت نشان دهنده توجه نمایندگان محترم به اجرای قوانین وضع شده برای كاهش مصرف دخانیات و ارتقای سلامت عمومی از این طریق بود.
وی اضافه كرد: پیشنهاد اولیه تصویب شده در كمیسیون تلفیق ۳۵۰ ریال به ازای هر نخ تولید داخل و ۵۰۰ ریال واردات بود كه با ابراز نگرانی از زیان دیدن تولید داخل و از دست رفتن مشاغل مجددا مورد بازبینی قرار گرفت و كاهش یافت.
وی ادامه داد: اختلاف ارقام مالیاتی بین انواع محصولات دخانی مصرفی در كشور باعث عدم كارایی سیاست افزایش مالیات بر كاهش مصرف می گردد. این تصمیم كه با هدف پشتیبانی از تولید داخل گرفته شده است مانع افزایش موثر قیمت این محصولات می گردد و كماكان توانایی خرید این محصولات مرگ آور با حداقل هزینه ها و حداكثر تبعات وجود دارد.
معاون بهداشت بیان داشت: این در شرایطی است كه با راه اندازی كارخانجات تولید سیگار در كشور بهانه قاچاق از مدعیان این مورد گرفته شده است و وزارت صنعت می توانست الزاماتی را برای سرمایه گذاران خارجی نسبت به ارتقای شركت داخلی جهت یكسان سازی سیاست های كنترلی وضع كند.
دكتر رییسی ادامه داد: معضل دیگر بخش سلامت در این زمینه افزایش بی رویه مصرف قلیان در جامعه است كه متاسفانه در ماده ۷۳ قانون برنامه ششم كمترین ارقام برای تنباكوی آن در نظر گرفته شده است. با عنایت به مطالعات بی شمار انجام شده در سطح بین الملل كه موثرترین ابزار كنترل و كاهش مصرف دخانیات را اجرای موثر مداخلات مبتنی بر قیمت با استفاده از افزایش مالیات اعلام نموده است، نیاز به استمرار حمایت های دولت و مجلس برای افزایش مالیات این محصولات وجود دارد.

1396/12/02
09:12:09
5.0 / 5
4568
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس